Kauno marių regioninis parkas
Mūsų regiono naujienos
FACEBOOK
Naujienos
2021-01-26
Įspėjimas nesilankyti miške dėl sniego gausos
Nors gausus snygis džiugina akį, bet ir pridaro nemažai rūpesčių. Neatlaikiusios sniego krūvio gali lūžti medžių šakos ar net visas medis. Todėl jei keliaujate į parko teritoriją – būkite itin budrūs ir atsargūs. Ypač ten, kur gausu medžių.
2021-01-25
Pusiaužiemio orų berniukas – barsukas
Šiandien Pusiaužiemis. Per pusiaužiemį mūsų protėviai budino, žadino gamtos gyvastį: papurtydavo apšarmojusias obelis, pabelsdavo į avilius, apžiūrėdavo aruodus. Šiuo metu, sako, bunda ir gyvatės, bet garsiausiai linksniuojamas dryžuoto padaro iš miško vardas. Kas ten sukas?
2021-01-21
Žiemojantys šikšnosparniai vis dar trikdomi
Nors karantinas tęsiasi ir žmonių judėjimas apribotas, visgi pastebime, kad lankytojų saugomose teritorijose kaip niekad daug. Direkcijos specialistai pradeda ruoštis šikšnosparnių apskaitai ir fiksuoja nerimą keliančius ženklus. Sniegas išduoda neleistinos veiklos pėdsakus – į teritorijas, kuriose draudžiama lankytis šikšnosparnių žiemojimo laikotarpiu, išminti takai, o požemiuose aptikome ne tik žmonių veiklą išduodančių tuščių kavos puodelių, butelių, panaudotų petardų liekanų, bet ir liūdnesnių radinių – negyvų šikšnosparnių.
2021-01-18
Metų buveinė – medžiais apaugusios ganyklos
Kaip pernai, taip ir 2021 metais bus renkamas TOP dešimtukas rūšių (organizmų), į kuriuos turėtų būti atkreiptas visuomenės dėmesys šiais metais. Įvairūs organizmai negali egzistuoti be tik jiems būdingų buveinių, tad Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Metodinio analitinio centro ekspertai pasiūlė į šį svarbų sąrašą įtraukti ir buveinę. 2021 metų buveinė – medžiais apaugusios ganyklos.
2021-01-12
Už lankytojų įsigytus bilietus surinktos lėšos grįžta į parko teritoriją
Kas lipdo besmegenius, o kas ataskaitas. Belipdydami praeitų metų veiklos ataskaitą pirmiausia susiskaičiavome resursus, be kurių mums nepavyktų nuveikti daugybės darbų. Tad norime padėkoti Kauno marių regioninio parko bičiuliams, kurie lankydamiesi parke įsigyja lankytojų bilietą!
2020-12-18
Dovanos Jiesios kraštovaizdžio draustinio lankytojams
Gamta ir laisvalaikis joje yra pati geriausia dovana. O mes stengiamės dovanų palikti ne tik parko, bet ir priskirtų teritorijų lankytojams. O stengėmės labai! Šįkart atnaujinome informacinius stendus Jiesios kraštovaizdžio draustinyje.
2020-12-17
IŠRINKITE ĮSPŪDINGIAUSIĄ SAUGOMĄ EGLĘ
Artėjant Kalėdoms Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM kviečia išrinkti įspūdingiausią eglę – valstybės saugomą gamtos paveldo objektą. Saugomos eglės išsiskiria savo forma, šakotumu, aukščiu, storiu, įdomia kamieno struktūra, tad kviečiama iš šešių eglių išrinkti pačią įspūdingiausią. Įspūdingiausios saugomos eglės konkurse varžosi šešios eglės: Raganų eglė, Renavo eglė, Eglės Sesės, Eglė Boba, Barklainių dvaro eglė ir Peršokšnos piramidinė eglė.
2020-11-27
GAMTAI DRAUGIŠKOS KALĖDINĖS DOVANOS IŠ SAUGOMŲ TERITORIJŲ
Nudžiuginkite savo artimuosius prasmingomis dovanomis iš saugomų teritorijų. Originalios, autentiškos, palankios aplinkai dovanos! Tai - dovanos, kurias savo rankomis gamina smulkūs saugomų teritorijų verslininkai. Įsigydami autentiškas dovanas jūs paremsite žmones, kurie padeda saugomoms teritorijoms gyvuoti.
2020-11-12
Virtualios edukacijos tiesiogiai iš Nacionalinio saugomų teritorijų lankytojų centro
Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras pristato naujieną – virtualias ekskursijas ir edukacijas apie saugomą Lietuvos gamtą, naudojantis ZOOM programėlę. Ekskursijas-pamokas ves Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos specialistės. Registruotis ir dalyvauti virtualiose pamokose gali net tik MOKYKLOS, bet ir ŠEIMOS. Karantino metu virtualios pamokos apie saugomas teritorijas vyks NEMOKAMAI, galima registruotis iki lapkričio 29 d.
2020-11-11
Saugomų teritorijų pase antspaudus galima rinkti ir žiemą
Nors saugomų teritorijų paso konkursas baigėsi, tačiau kviečiame keliauti po Lietuvos saugomas teritorijas ir žiemos laikotarpiu. Prie saugomų teirotirjų direkcijų ir lankytojų centrų rasite paliktus antspaudus, kuriais galėsite savarankiškai pasižymėti lankytojų pase.
2020-10-29
Aplinkai draugiškos Vėlinės – mažiau yra geriau
Nenumaldomai artėja šventės, kurių metu rinksimės kapuose pagerbti anapilin išėjusių artimųjų. Gamtininkai atkreipia dėmesį, kad šių švenčių metu susidaro didžiuliai kiekiai atliekų ir ragina rinktis natūralias dekoracijas, jų nešti mažiau.
2020-10-14
Gamtiniams draustiniams – 60 metų
Šiais metais minime 60 metų, kai Lietuvoje buvo įsteigti pirmieji tikri gamtiniai ir kompleksiniai draustiniai, siekiantys išsaugoti vertybes. 1960 m. rudenį, remiantis Gamtos apsaugos įstatymu, numačiusiu pagrindines saugomų teritorijų kategorijas, buvo paskelbti 89 draustiniai, apimantys beveik visas tuo metu žinomas vertingiausias Lietuvos teritorijas, pradedant Anykščių šileliu ir baigiant Kuršių nerija.
2020-06-26
GIRIONIŲ GIRIŲ LOBIAI
Kviečiame sudalyvauti trijų žygių maratone po Girionis ir Samylų seniūniją, kuriuos parengėme būtent Jums. Pirmoji žygeivių komanda susitinka birželio 26 d. 17 val. prie Girionyse esančio stadiono ir kviečia Samylų gyventojus susipažinti su Girionių istorija, girių slepiamais gamtos lobiais. Į žygį kviečiame Samylų seniūnijos gyventojus bei svečius, o ypač – Girionių bendruomenės narius, kurių istorijos, prisiminimai bei žygio pabaigoje išreikšti pastebėjimai, pavers šį maršrutą mus vienijančiu kūriniu.
2020-06-16
Vasaros iššūkis – žvėriškos lenktynės
Nors šįmet kelionių amplitudė pažinti pasaulį apribota, tačiau keliauti po savo kraštą – galimybių kaip niekada daug. Siūlome pakeliauti lokaliai – po Kauno marių regioninį parką. Juolab, kad pernai atnaujinome daugybę lankytinų vietų, tad puikus metas pažinti mūsų parko vertybes, atrasti kažką naujo ar dar kartą išbandyti tai, kas pasiteisino anksčiau. Šįkart iššūkis paprastas, bet smagus, ypač keliaujantiems su vaikais – išsiruoškite į "Žvėriškas lenktynes".
2020-06-12
Gamtos mokykla kviečia į dieninę vasaros stovyklą „5 nuotykių dienos gamtoje su parko reindžeriais”
Dar neprikaupei vasariškų įspūdžių ir nepatyrei smagių nuotykių, apie kuriuos pasakosi iki vėlyvo rudens?Kviečiame užsukti į svečius pas Kauno marių regioninio parko reindžerius. Susiruošk kuprinę, į kurią svarbiausia įsimesti gertuvę vandeniui ir kažką užkąsti, nes visas 5 dienas keliausime po nuostabiąją Kauno marių regioninio parko gamtą! Ką veiksime? Susipažinsime, papasakosime, ką veikia gamtos reindžeriai ir kas yra saugomos teritorijos. Pažinsime Kauno marių regioninio parko vertybes šmirinėdami po lankytojų centro ekspoziciją ir keliaudami gamtos takais.
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.