Kauno marių regioninis parkas
Žvejyba
FACEBOOK
Žvejyba
Nors ir neturi oficialaus titulo, bet Kauno marios jau seniai yra žvejų rojus. Žuvingas vandens telkinys sulaukia ne tik vietinių žvejų, bet ir atvykėlių dėmesio. Net jei tądien nekimba, laikas, praleistas prie Kauno marių besigrožint ypatingu kraštovaizdžiu, nenueina veltui. Svarbiausia laikytis atsakingos žvejybos ir aplinkosaugos taisyklių. Be to, kartais žvejams užkimba ne tik išsvajotas karšis: pasitaiko, kad į krantą su jais pabendrauti išlipa Kauno marių undinėlė, kuriai švarios Kauno marių pakrantės rūpi taip pat, kaip ir kiekvienam sąmoningam piliečiui.



Kur įsigyti žvejo mėgėjo bilietą?
 

* Internetu – http://alis.am.lt (aplinkosaugos leidimų informacinė sistema, pasirinkus "L9 - užsakyti žvejo mėgėjo bilietą (suteikia teisę žvejoti neišnuomotuose vandens telkiniuose)")

 * Loterijos „Perlas“ terminaluose (paslaugos kodas – 101081) 

 * „Lietuvos spaudos“ ir „Narvesen“ kioskuose 

 * „Maxima“ parduotuvių kasose
 

Draudžiama žvejyba Kauno marių regioniniame parke:

  • nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. 400 m. zonoje apie Dabintos pusiasalį Kauno mariose (draudžiama žvejoti bet kokiais masalais ir būdais); 
  • Nemune nuo Kauno HE užtvankos iki 500 m žemiau Kauno HE užtvankos (draudžiama žvejoti bet kokiais masalais ir būdais); 
  • Draudžiama žvejoti, išlipti ir lankytis Arlaviškių ornitologiniame draustinyje (Paukščių salose) nuo balandžio 1 d. iki rugpjūčio 1 d.
Draudžiama plaukioti savaeigėmis ir nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo navigacijos sezono pradžios iki rugpjūčio 1 d. mažesniu kaip 50 m atstumu nuo Arlaviškių ornitologinio (Paukščių salų) ir Dabintos botaninio-zoologinio draustinių ribos.

Savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis galima plaukioti atitinkant šias sąlygas:
  • Jei bendras variklių galingumas neviršija 10 AG (8 kW), galima plaukioti  nuo birželio 21 d. iki plaukiojimo sezono pabaigos. Šias plaukiojimo priemones švartuoti galima įrengtose prieplaukose, prie lieptų, vandens turistų įlipimo ir išlipimo vietose. Nuo Samylų įlankos iki Arlaviškių iškyšulio savaeigės priplaukti gali prie kranto tik prieplaukose, poilsiavietėse ar stovyklavietėje.
  • Jei bendras variklių galingumas neviršija 150 AG (110 kW), galima plaukioti visą plaukiojimo sezoną teikiant viešąsias paslaugas tik pažintinio vandens turizmo trasomis, nustatytomis valstybinių parkų, valstybinių draustinių ir (ar) jų dalių tvarkymo planuose, kituose teritorijų planavimo dokumentuose. Šias plaukiojimo priemones švartuoti galima tik įrengtose prieplaukose, prie lieptų ir vandens turistų įlipimo ir išlipimo vietose. Prieplaukos, turistų įlipimo ir išlipimo, trasų informacinių ženklų statymo vietos, plaukiojimo laikas, plaukiojimo atstumai nuo kranto, kiti plaukiojimo apribojimai – nustatomi pagal išvardintų teritorijų planavimo dokumentų nuostatas parengtose pažintinio vandens turizmo schemose, suderintose su savivaldybės administracija ir saugomos teritorijos direkcija;
  • Asmeniniais, pramoginiais ir sportiniais laivais, varomais vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą (vandens motociklais), leidžiama plaukioti, hidroplanais leidžiama kilti ir tūpti nuo birželio 21 d. iki plaukiojimo sezono pabaigos Kauno HE tvenkinio dalyje nuo Kauno marių prieplaukos iki Samylų įlankos pradžios ne arčiau kaip 200 m nuo kranto (šiame ruože hidroplanais priplaukti leidžiama tik prie Kauno marių prieplaukos ir aikštelės Grabuciškėse). 


Taip pat visų žvejų prašome nepalikti šiukšlių – išsinešti, ką atsinešėte, atsivežėte.


Žvejys privalo užtikrinti švarą žvejybos vietoje. Prieš pradėdami žvejybą ir žvejybos metu visas komunalines atliekas, esančias 5 m spinduliu nuo žvejybos vietos, surinkti į maišus ar kitą tarą.  Pasibaigus žvejybai, surinktas komunalines atliekas išvežti į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius.

Palikti žvejybiniai valai, kabliukai ir kitos žvejybos priemonės ne tik teršia aplinką, bet ir gali sužaloti žmones ir gyvūnus. Pastarieji dažnai įsipainioja į tokias atliekas ir žūva. Nestatykite pakrantėse savadarbių pastogių, nežalokite krantų ir augmenijos, nekasinėkite ir nekūrenkite laužų tam neskirtose vietose. Po savęs palikite tvarkingą aplinką.



Transporto priemones statykite ne mažesniu kaip 25 metrų atstumu nuo vandens telkinio kranto. Nestatykite jų ant vejos, paklotės, palikite kelkraštyje, kad netrukdytų kitiems eismo dalyviams arba artimiausioje aikštelėje.

Jeigu vasaros metu įsikuriate vietose (prie atodangų, smėlėtų šlaitų), kur gali perėti tulžiai ar urvinės kregždės – pasirinkite kitą vietą žvejoti, netrikdykite paukščių. Marios plačios – vietos užteks visiems. Elkimės atsakingai!

Visada palaikome pavienių entuziastų ar žvejų klubų iniciatyvas, prisidedančias prie mūsų mylimų Kauno marių pakrančių švarinimo! 


Nepamirškite laikytis žvejybos taisyklių. Su jomis susipažinti galite čia.


Kristinos Pratašienės ir Modestos Sakalauskaitės nuotraukos
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.