Naujienos


 
2017.08.10
Dovana Lietuvai: skambantis takas

Kartais norint sukurti kažką įdomaus ir nekasdieniško pakanka vos kelių dalykų.
Pirma, idėjos. Ją turime. Norime sukurti skambantį taką!
Antra, vietos. Ją irgi išsirinkome. Žiegždrių geologinis takas.
Trečia, pritarimo ir bendradarbiavimo. Jo tikimės iš visų mūsų lankytojų, kurie mėgsta lankytis Žiegždrių geologiniame take. Savo pritarimą mūsų idėjai išreikškite veiksmu: pakabinkite varpelį Žiegždrių geologiniame take. O dalindamiesi žinia iš lūpų į lūpas prisidėsite prie idėjos sklaidos.

Skambantis takas puiki dovana Lietuvai valstybės atkūrimo šimtmečio proga. Tuo pačiu tai ir nuostabi dovana mums patiems – susikurti jaukią aplinką galime be ypatingų priemonių ir technologijų. Padovanok varpelį Lietuvai, mamai, tėčiui, sesei, draugui, uošvienei... ar net augintiniui! Keletą varpelių mes jau pakabinome ir skelbiame naujo ritualo startą. Kurkime vietos magiją kartu!

Varpelių galia

Pasak kinų legendos, seniai seniai vienas išminčius išsikvietė Vėjo Dvasią ir paprašė sudainuoti vieną iš savo dainų žmonėms. Įtikinta, kad yra svarbiausia iš visų stichijų, ji sudainavo pačią gražiausią dainą ir uždarė ją į bambuko stiebą. Išminčius iš tos stebuklingos dovanos padarė talismaną – vėjo varpelius – ir padovanojo žmonėms. Nuo to laiko tas, kuris gerbia orą ir savo namuose turi vėjo varpelius, yra globojamas šios galingos stichijos.

Savo skambesiu jie neutralizuoja neigiamą energiją ir privilioja laimę bei sėkmę. Tad bet kuria proga – gimtadienis, vestuvės, krikštynos, o gal šiaip proga be progos – pakabinkite varpelį (galite tai daryti su intencija, sugalvodami norą, dėkodami...), kuris prisidės prie stebuklingos tako auros kūrimo. Tegul jie laisvai linguoja vėjyje ir skamba džiugindami kitus lankytojus. Galbūt šis ritualas prigis ir taps gražia tradicija, o vietovei suteiks dar daugiau spalvų ir geros nuotaikos.

Be to, nepamirškime ir vietos istorijų, kurių viena pasakoja apie senajame Žiegždrių dvare gyvenusią mešką. Meška buvo dresuota, padėdavo ponui įvairius darbus atlikti, už tai gaudavo paėsti. Kai tik ponas paskambindavo varpeliu, meška, jį išgirdusi, viską mesdavo ir lėkdavo ėsti. Taip vieną kartą beskubėdama ir užsimušė. Suakmenėjusią jos kuprą galima pamatyti konglomeratų atodangos pakrantėje – čia guli vienas didžiausių nuo atodangos atskilusių ir nuriedėjusių luistų, vadinamų Meškos kupra. Galbūt varpelių skambesys Žiegždrių meškos ir neprikels, bet teigiamas emocijas tikrai pažadins.

Kur kabinti?

Varpelius kabinti/tvirtinti/rišti galite visame take. Darykite tai tvarkingai, nelipkite prie atodangos, nežalokite įrangos ir medžių, kabinkite ten, kur yra galimybė (ant šakų, lentinės tako dalies ir pan.).

Gerbkite kitų pakabintus – kuo daugiau varpelių, tuo švaresnė bus šios vietos aura. Pavogtas varpelis laimės neatneš, atvirkščiai – prišauks bėdą.

Tad pabandome kartu sukurti mažytį stebuklą?


Atgal

 

Kauno marių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga. Cituojant būtina nurodyti šaltinį. Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., LT-53106 Kauno raj., tel. (8-37) 383 071, faks. (8-37) 383 070, el. paštas info@kaunomarios.lt, kodas 193371328. Duomenys apie Kauno marių regioninio parko direkciją yra kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.