Kauno marių regioninis parkas
Lenta gali būti puiki dovana
FACEBOOK
2018-05-11
Lenta gali būti puiki dovana
Arlaviškių pažintinis takas arba Kadagių slėnis daugeliui labai gerai žinoma ir pamėgta pasivaikščiojimų vieta. 2016 metais takas buvo išrinktas gražiausiu Lietuvoje. Nuo jo įrengimo jau praėjo 8 metai, tad medinė dalis sparčiai dėvisi. Todėl vis ieškome būdų, kaip atnaujinti taką ir užtikrinti jo stabilumą. Visam takui atnaujinti reikalinga milžiniška suma, tačiau ir viena pakeista lenta pagerina situaciją. O lenta prie lentos, kaip tame posakyje apie akmenis pratašančius lašus, - duoda apčiuopiamų rezultatų.

Neretai šią įspūdingą gamtinę teritoriją pasirenka jaunavedžiai, norėdami duoti įžadus ypatingoje aplinkoje arba tiesiog nusifotografuoti kadagių fone. Vaikščiodami taku pastebėsite ant grindinio pažymėtų lentų: vardai, įmonių pavadinimai ir kitokie užrašai išnyra po kojomis. Taip žmonės padeda mums atnaujinti taką. Kadagių slėnio take galima rasti ir užrašų "užsienio" kalba - prie tako atkūrimo prisideda ir žemaičiai, kurie įsigijo vardinę lentą norėdami įamžinti svarbų savo gyvenimo faktą. Abipusė nauda - jiems simboliška dovana, o mums ir Kadagių slėnio takui - dovana tiesioginė. Jaunavedžiai ne tik originaliai įsiamžina įsigydami lentą Kadagių slėnio take, bet taip prisideda prie tako atkūrimo - susidėvėjusi tako dangos lenta pakeičiama nauja. Vardinę lentą įsigyti galima vos už 5 eur. direkcijoje.Tai vienas iš būdų, kaip galima prisidėti prie tako atnaujimo ir įamžinti asmeninę reikšmingą datą. Puiki alternatyva jaunavedžiams - įsigyk lentą vietoj spynos ir visiems bus naudos. Taip pat galite įsigyti vienkartinį savanorišką lankytojo bilietą. Tai galite atlikti neišeidami iš namų: pakanka išsiųsti SMS žinutę (1,35 eur.). Tačiau jei norite sutaupyti - direkcijoje arba prie kava prekiaujančio automobilio - bilieto kaina tik 1 eur. 

AČIŪ, kad prisidedate prie gražiausio tako Lietuvoje priežiūros ir tvarkymo!
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.