Kauno marių regioninis parkas
Vykdomas plėšriųjų paukščių monitoringas
FACEBOOK
2022-06-09
Vykdomas plėšriųjų paukščių monitoringas
Ornitologams kartais prireikia ne tik kantrybės, bet ir Tarzano įgūdžių!

Ką pasirinktumėte – 3 valandas stovėti eilėje prie norimos įsigyti prekės ar tiek pat laiko viename taške, kokiame nors rapsų lauke, laukti pasirodant erelių? Pasunkinkime teorinę užduotį – visa tai darytumėt kepinant vidurdienio saulei. Neabejojame, kad iškeistumėte pirkinius į galimybę stebėti erelius. O jei dar reikėtų įlipti į maždaug 25 aukščio pušį...

Tokie iššūkiai kasmet paįvairina ornitologo Deivio Deimentavičiaus ir Kauno marių regioninio parko biologo Mindaugo Kirstuko kasdienybę.

Kaip ir kasmet, šiemet kartu su "Padėkime ereliams" Kauno marių regioninio parko ir jam priskirtų saugomų teritorijų miškuose vykdoma plėšrių paukščių lizdaviečių apžiūra, vertinama jų būklė.

Taip pat vykdomas kitų plėšriųjų paukščių valstybinis monitoringas: vapsvaėdžių (Būdos Pravieniškių biosferos poligone), juodųjų peslių (Kauno marių RP) ir mažųjų erelių rėksnių (Labūnavos biosferos poligone).

Nors plėšrieji paukščiai atrodo drąsūs, stiprūs, na gal nelabai vikrūs, visgi jie yra itin jautrūs, ypač trikdymui. Aktyvus lankymosi saugomose teritorijose sezonas prasidėjo, todėl nepamirškite poilsiaudami ir stovyklaudami, lankydamiesi miške, prie vandens „įsijungti Ramūno“ – venkime triukšmingos muzikos, skatinančios sudrumsti ramybę, nevažinėkite po saugomas teritorijas motorinėmis transporto priemonėmis pramogų tikslais.

Taip pat primename, kad:
  • Siekiant užtikrinti paukščių ramybę, draudžiama žvejoti, išlipti ir lankytis Arlaviškių ornitologiniame draustinyje (Paukščių salose) iki rugpjūčio 1 d.
  • Taip pat iki rugpjūčio 1 d. draudžiama plaukioti savaeigėmis ir nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis mažesniu kaip 50 m atstumu nuo Arlaviškių ornitologinio (Paukščių salų) ir Dabintos botaninio-zoologinio draustinių ribos.
Nuotraukose – vienas iš jūrinių erelių lizdų Kauno marių pakrantėje ir šiųmetis jauniklis.

Mindaugo Kirstuko ir Deivio Dementavičiaus nuotraukos

 
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., LT-53106 Kauno r., tel. (8-37) 383 071, el. p. info@kaunomarios.lt
Duomenys apie Kauno marių regioninio parko direkciją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 193371328.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.