Kauno marių regioninis parkas
Vasario 2 d. minime pasaulinę pelkių dieną
FACEBOOK
2022-02-02
Vasario 2 d. minime pasaulinę pelkių dieną
Šiandien etnologai lieja graudulines žvakes ir pasakoja apie Perkūno dieną, o gamtininkai apie pelkes.

Pasaulinė pelkių diena minima vasario 2 dieną. Būtent šią dieną 1971 m. Irano mieste Ramsare buvo pasirašyta tarptautinės svarbos pelkių konvencija. Pagal Ramsaro konvenciją saugomos ne tik visos planetos išlikimui svarbios pelkės, bet ir kitos vietos, kuriose gausu vandens. Visos jos vadinamos šlapžemėmis. Tai žemapelkės, aukštapelkės, nendrynai, dirbtiniai ir natūralūs vandens telkiniai, jūrų dalys, užmirkusios teritorijos, kuriose nuolat telkšo ar teka vanduo. Taigi konvencija globoja labai įvairias gamtines buveines, kurias vienija gyvybiškai svarbiausias kiekvienos jų elementas – vanduo.

Kauno marių regioniniame parke turime nemažai užmirkusių vietų, kurios pasižymi savita gamtine įvairove – tai užpelkėjusios Paežerojaus pakrantės, šlapynių paukščius viliojančios užliejamos Piliuonos pievos ir pelkynai, supantys Dabintos botaninį zoologinį draustinį. Tikros aukštapelkės charakterį pažinti galime Dubravos rezervatinėje apyrubėje, kuri yra “Natura 2000” buveinių apsaugai svarbi teritorija, skirta išsaugoti tarpines pelkes ir liūnus, vakarų taigos ir pelkinius miškus. Tokios vietos sudaro idealias sąlygas gyventi ne tik paslaptingajam pelkių seniui, bet ir retam saugomam šikšnosparniui europiniui plačiaausiui bei kitoms rūšims.

Pelkių dienos proga siūlome pasidaryti spanguolių kisieliaus ir pasitikrinti, ką žinote apie aukštapelkes.
Nuoroda taps nebeaktyvi pasiekus dalyvių limitą (iki 50 žaidėjų) arba iššūkio pabaigos datą (vasario 14 d.)
Pelkių senio viktoriną rasite čia.

Ar seksis atsakyti į pelkių senio klausimus?


R. Mikitiejevos nuotr.
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.