Kauno marių regioninis parkas
Kauno marių regioninio parko produkto ženklas
FACEBOOK
Kauno marių regioninio parko produkto ženklas

Kas yra saugomos teritorijos produkto ženklas?

Bendradarbiaujant Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos, valstybinių parkų, biosferos rezervato ir valstybinių gamtinių rezervatų direkcijoms ir nevyriausybinei aplinkosauginei organizacijai Baltijos aplinkos forumas, sukurtas Lietuvos saugomos teritorijos produkto ženklas, kaip viena iš darnaus turizmo skatinimo priemonių. Jis skirtas vietos produktų gamintojams, amatininkams, turizmo paslaugų teikėjams ir kitiems vietos gyventojams, savo veikla prisidedantiems prie darnaus turizmo plėtros Lietuvos saugomose teritorijose. Produkto ženklo simboliu pasirinktas visas saugomas teritorijas apjungiantis etnografinio paukščio įvaizdis – antelė. Autoriai ir darbai reklamuojami interneto svetainėje https://gamtoje.org/apie/


Kauno marių regioninio parko produkto ženklas – tai vienas iš būdų skatinti parko lankytojus paslaugas ir produktus įsigyti iš vietos gyventojų. Ženklo turėtojas pirmiausia bus tas, kuris gyvena ar veiklą vykdo Kauno marių regioniniame parke, taip pat savo veikla nepažeidžia saugomų vertybių, turi etnografiniam regionui būdingų produktų, teikia naudą vietos bendruomenei. Tokiu būdu skatinama vietos ekonomika, siekiama sudaryti palankesnes sąlygas gyventojams, skatinti partnerystę tarp vietos gyventojų ir Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos Kauno marių regioninio parko grupės. Ženklo naudotojui suteikiama teisė naudoti ženklą rinkodaros tikslais ir jį naudoti išorinėje reklamoje. Šis ženklas padės keliaujantiems atrasti, o vietos žmonėms populiarinti savo bendruomenių projektus ir paslaugas, kurios atitinka pagrindines darnaus vystymosi vertybes.Kas gali gauti ženklą?

Pagrindinė ženklo suteikimo sąlyga – paslaugos teikėjo ar produkto gamintojo vykdoma veikla neprieštarauja saugomos teritorijos tikslams, o prisideda prie jų įgyvendinimo. Paslaugos teikėjas ar produkto gamintojams  žino regioninio parko išskirtinę vertę, gali teikti informaciją lankytojams apie lankomus objektus, gamtos ir kultūros paveldo vertybes, teikiamas paslaugas, direkcijos ar vietos bendruomenės organizuojamus renginius. Parko direkcija ženklą suteikia išreiškusiems pageidavimą ne tik parko teritorijoje veiklą vystantiems paslaugų teikėjams, prekių gamintojams, bet ir greta parko esančiose seniūnijose. Ženklu gali būti žymimi miško, pievų produktai, tradicinių verslų produktai, paslaugos: apgyvendinimas ir maitinimas, prekyba, gidų paslaugos, turistinio inventoriaus nuoma, kelionių organizavimas, tradicinių verslų pristatymas, šviečiamosios ir edukacinės programos ir t.t. Prie prašymo suteikti ženklą reikia pateikti dokumentą verstis atitinkama veikla (verslo liudijimą, individualios veiklos pažymėjimą, įmonės registracijos pažymėjimą, tradicinių amatų meistro sertifikatą ir pan.).

Ką daryti, jei norite gauti produkto ženklą?

Ženklas suteikiamas pagal pateiktą paraišką ir įvertinus teikėjo atitikimą nustatytiems kriterijams. 
  1. Pretendentai, susipažinę su su ženklo nuostatais, turi pateikti direkcijai užpildytą paraiškos formą.
  2. Tuomet paraišką vertina sudaryta komisija.
  3. Paraiškos teikėjai, kurie atitinka reikalavimus, kviečiami sudaryti bendradarbiavimo sutartį ir naudoti produkto ženklą.

Su visais dokumentais susipažinti galima čia:

Paraiškos forma (pdf.)
Produkto ženklo nuostatai
Komisijos darbo reglamentas 
Bendradarbiavimo sutarties forma (dokumentas ruošiamas)

Produkto ženklo naudojimo gairės


Iškilus klausimams prašome kreiptis telefonu: 8 37 383071, el. paštu: nijole.eidukaitiene@saugoma.lt
 
PASLAUGOS
Pažintinės ekskursijos laivu "Nemunas" Kauno mariose

Pažintinė ekskursija prasideda nuo senosios Kauno marių prieplaukos (T. Masiulio g. 21, Kaunas). Plaukiant laivu ekskursijos dalyviai susipažįsta su Kauno mariomis, senųjų kaimų iškėlimo istorija, Kauno marių regioninio parko vertybėmis. Viso maršruto trukmė 6 val., plaukiama nuo Kauno iki Kadagių slėnio Arlaviškių kaime, Kauno rajone. Atplaukę į Kadagių slėnį lankytojai gali apsilankyti Arlaviškių pažintiniame take, pasigrožėti Arlaviškių botaninio draustinio vertybėmis. Plaukiant taip pat galima apžiūrėti Kauno marių atodangas, salas.

Plaukimai vyksta nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio. Bilietus plaukimui galima įsigyti internetu ar atvykus į T.Masiulio 21, Kaunas, senojoje Kauno marių prieplaukoje.

Daugiau informacijos:
Rimantas Mažukna
tel. 861264010
El.p. info@nemunoturas.lt
www.nemunoturas.ltKauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.