Kauno marių regioninis parkas
Lankytojų centras
FACEBOOK
Lankytojų centras
Kaip Nemunas mariomis virto...

Mėgstate keliauti po savo kraštą? Nežinote nuo ko pradėti, ko ieškoti, kur pasukti, ką aplankyti? Pradėkite nuo pažinties. Kauno marių regioninio parko Lankytojų centro ekspozicijoje pristatomos unikalios parko vertybės ir lankymo galimybės. 

Nemuno virsmas mariomis – tai pagrindinė ekspozicijos tema, apjungianti turtingą ir dramatišką iškeltų kaimų istoriją ir ryškiausius XX a. Lietuvos kraštovaizdžio pokyčius. Apsilankykite Kauno marių regioninio parko Lankytojų centre ir sužinokite, ką slepia žalios marių akys, kodėl fortai alsuoja gyvybe, kas yra „dugniečiai“, ką kepurėmis supylė milžinai, kokios yra marių spalvos ir balsai ir ką pakrikštijo Nemunas, o marios nuglostė. 

Pagrindinis ekspozicijos akcentas – maketas, ant kurio projektuojamas vaizdas, tarsi laiko mašina, nukelia į tolimą praeitį: išvysime kaip traukėsi paskutinis ledynas, kaip formavosi Nemunas ir jo slėnis, kaip galiausiai jis virto Kauno mariomis. Besidomintys geologija turės puikią progą susipažinti su Kauno marių atodangų įvairove, mistikos gerbėjai galės „prisiraškyti“ legendų, gamtos bičiuliai susipažins su išskirtiniais parko paukščiais, augalais ir gyvūnais, o patys smalsiausi galės naršyti po informacinius terminalus, kur žinių ras daugiau nei grybų miške. Norite pamatyti, kaip atrodo miegapelės pėdsakas? Ir apkritai sužinoti, kas ji tokia? Ar tikrai Kauno marių dugne „paskandinti“ 35 kaimai? Turite daugiau klausimų? Mes turime atsakymų. Susitinkam?

Mūsų adresas: Miškininkų g.2, Vaišvydava, Kauno rajonas.

Darbo laikas:

I-IV: 8:00–17:00 val.
V: 8.00-15.45 val.
VI (vasaros metu) 10:00–18:00 val.
VII ir valstybinių švenčių dienomis - nedirbame

Pavieniams lankytojams ekspozicijos lankymas be pristatymo nemokamas.

Ekspozicijos pristatymas teikiant gido paslaugas 1 asmeniui - 2 €


Lankytojų centre galite įsigyti Kauno marių regioninio parko LANKYTOJO BILIETĄ, kainuojantį 1 eurą (arba  5 eur. vertės mėnesio bilietą). Įsigydami bilietą prisidedate prie parko vertybių tvarkymo, priežiūros ir sklaidos.
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Kauno marių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., LT-53106 Kauno raj.,
tel. (8-37) 383 071
info@kaunomarios.lt