Kauno marių regioninis parkas
Lankytojų centras
FACEBOOK
Lankytojų centras
Kaip Nemunas mariomis virto...

Mėgstate keliauti po savo kraštą? Nežinote nuo ko pradėti, ko ieškoti, kur pasukti, ką aplankyti? Pradėkite nuo pažinties. Kauno marių regioninio parko Lankytojų centro ekspozicijoje pristatomos unikalios parko vertybės ir lankymo galimybės. 

Nemuno virsmas mariomis – tai pagrindinė ekspozicijos tema, apjungianti turtingą ir dramatišką iškeltų kaimų istoriją ir ryškiausius XX a. Lietuvos kraštovaizdžio pokyčius. Apsilankykite Kauno marių regioninio parko Lankytojų centre ir sužinokite, ką slepia žalios marių akys, kodėl fortai alsuoja gyvybe, kas yra „dugniečiai“, ką kepurėmis supylė milžinai, kokios yra marių spalvos ir balsai ir ką pakrikštijo Nemunas, o marios nuglostė. 

Pagrindinis ekspozicijos akcentas – maketas, ant kurio projektuojamas vaizdas, tarsi laiko mašina, nukelia į tolimą praeitį: išvysime kaip traukėsi paskutinis ledynas, kaip formavosi Nemunas ir jo slėnis, kaip galiausiai jis virto Kauno mariomis. Besidomintys geologija turės puikią progą susipažinti su Kauno marių atodangų įvairove, mistikos gerbėjai galės „prisiraškyti“ legendų, gamtos bičiuliai susipažins su išskirtiniais parko paukščiais, augalais ir gyvūnais, o patys smalsiausi galės naršyti po informacinius terminalus, kur žinių ras daugiau nei grybų miške. Norite pamatyti, kaip atrodo miegapelės pėdsakas? Ir apkritai sužinoti, kas ji tokia? Ar tikrai Kauno marių dugne „paskandinti“ 35 kaimai? Turite daugiau klausimų? Mes turime atsakymų. Susitinkam?

Lankytojų centre galite ne tik apžiūrėti ekspoziciją, bet ir gauti kitą reikalingą informaciją: ką pamatyti, kur keliauti, kaip nuvykti ir t.t. Čia rasite vietos pailsėti – šalia įrengta pavėsinė, o norintys ilgiau patyrinėti parko teritoriją gali apsistoti Gamtos mokykloje (dėl nakvynės būtina susiderinti iš anksto).

Lankytojų centro aplinka. Šalia lankytojų centro rasite automobilių stovėjimo aikštelę, pavėsinę ir edukacinių įrenginių (informacinių stendų, basų kojų ratą, "lizdą", vabalų viešbutį, "Paukščių restoraną"), kurie padės tęsti pažintį su gamta.


Kaip atvykti? Mus pasiekti galite asmeniniu arba visuomeniniu transportu. Iki Vaišvydavos nuo Kauno važiuoja 46 autobusas (išlipti Užvingių stotelėje ir eiti apie 10 min. iki Kauno marių regioninio parko lankytojų centro). Taip pat nuo Tilto g. Panemunėje iki pat lankytojų centro važiuoja 68 autobusas.

Mūsų adresas:
 Miškininkų g. 2, Vaišvydava, Kauno rajonas.

Darbo laikas:
I-V 8:00–17:00 val.
VI 10.00-15.00 val.
VII ir valstybinių švenčių dienomis nedirbame
Poilsio diena: pirmadienis.

Turizmo sezono metu (nuo balandžio 1 d. iki rugsėjo 30 d.)
II–V 9:00 – 18:00 val.
VI – 9:00 – 16.45 val.
Poilsio diena: sekmadienis, pirmadienis.
Dienomis prieš valstybines šventes dirbame viena valanda trumpiau.
Valstybinių švenčių dienomis nedirbame. (Rekomenduojame susitarti dėl apsilankymo lankytojų centre iš anksto, telefono numeris pasiteiravimui 8 37 383071)

Nuo 2024-01-01 keičiasi apsilankymo ir paslaugų lankytojų centre įkainiai:

- pavieniams lankytojams ekspozicijos lankymas be pristatymo 1 asmeniui - 2,00 €;


- ekspozicijos pristatymas teikiant gido paslaugas 1 asmeniui - 3,00 €.


Lankytojų centre galite įsigyti Kauno marių regioninio parko LANKYTOJO BILIETĄ, kainuojantį 1 eurą (arba  5 eur. vertės mėnesio bilietą). Įsigydami bilietą prisidedate prie parko vertybių ir teritorijos tvarkymo, priežiūros ir informacijos sklaidos.
Ramunės Mikitiejevos nuotraukos
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.