Kauno marių regioninis parkas
Jaunieji gamtos reindžeriai
FACEBOOK
Jaunieji gamtos reindžeriai
Šiuo metu Jaunųjų gamtos reindžerių būrelio veikla nevykdoma.

Nuo 2016 metų Kauno marių regioninio parko direkcija (nuo 2022 m. KMRP grupė) parengė ir įgyvendina neformalaus švietimo programą "Jaunieji gamtos reindžeriai" (JGR).

Programa skirta 7-16 metų vietos jaunimui, besidominčiam gamta, etnine kultūra ir norinčiam pagilinti žinias apie savo krašto išskirtinumą, ugdyti pilietiškumą ir ekologinį suvokimą, kūrybiškai veikti. Jaunieji gamtos reindžeriai aktyviai ir prasmingai leidžia laiką laukinėje parko gamtoje, per visus savo pojūčius mokosi ją pažinti ir suprasti, naudotis jos gėrybėmis, puoselėti ir tausoti, susipažįsta su gamtos ir kultūriniu paveldu ir jo specifika, gilinasi į krašto istoriją ir etnokultūrą. Jie drąsiai priima iššūkius ir mokosi įveikti kliūtis, išlikti gamtoje bei veikti komandoje panaudodami turimus individualius gebėjimus. Taip pat dalyvauja tarpkultūrinėje edukacijoje ir gilina kalbinius gebėjimus bendraudami su Europos savanorių tarnybos savanoriais. Jaunieji gamtos reindžeriai keliauja pėsčiomis po regioninį parką ir kartu su parko reindžeriais bei savanoriais prisideda prie parko vertybių išsaugojimo: informuoja parko gyventojus ir lankytojus apie atsakingą elgesį gamtoje, tvarko stovyklavietes, gamtos ir kultūros vertybes, inicijuoja kūrybiškas gamtosaugines akcijas ir patys bando suorganizuoti aplinkosauginę iniciatyvą. Gamtinės, geografinės, etnologinės, kraštotyros žinios perteikiamos tradicinėmis ir šiuolaikiškomis raiškos priemonėmis, per praktinius užsiėmimus ir patyrimines užduotis. Veiklos dažnai organizuojamos su nakvyne Gamtos mokykloje, todėl garantuojamas kokybiškas užimtumas ir veiklų įvairovė, o žygiai gamtoje užtikrina fizinį judrumą.

JGR pristatantis video

JGR projektas "Pratęsk vienkartinio šiaudelio gyvenimą"

JGR pavasario paieškosProgramos rengėja ir vadovė vyr. specialistė Ramunė Mikitiejeva, r.mikitiejeva@kaunomarios.lt
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.