Kauno marių regioninis parkas
GIRIONIŲ GIRIŲ LOBIAI
FACEBOOK
2020-06-26
GIRIONIŲ GIRIŲ LOBIAI
Žygis "GIRIONIŲ GIRIŲ LOBIAI"

Data: 2020 06 26 (penktadienis)
Laikas: 17 val.
Trukmė: 3 val.
Atstumas: 7 km
Sudėtingumas: 2 balai
Susitikimo vieta: prie Girionių stadiono (Liepų g. 1, Girionys, Kauno r.)
Koordinatės: 54.855994, 24.044116

Kviečiame sudalyvauti trijų žygių maratone po Girionis ir Samylų seniūniją, kuriuos parengėme būtent Jums. Pirmoji žygeivių komanda susitinka birželio 26 d. 17 val. prie Girionyse esančio stadiono ir kviečia Samylų gyventojus susipažinti su Girionių istorija, girių slepiamais gamtos lobiais. Į žygį kviečiame Samylų seniūnijos gyventojus bei svečius, o ypač – Girionių bendruomenės narius, kurių istorijos, prisiminimai bei žygio pabaigoje išreikšti pastebėjimai, pavers šį maršrutą mus vienijančiu kūriniu.

ŽYGIO PROGRAMA
16.45 val. Registracija į žygį prie Girionių stadiono.
17.00 val. Žygio pradžia: Girionių istorija iš paties įkūrėjo lūpų. Keliaujame į Girionių parką, prie barsukų kalvos. Apžiūrime dekoratyvius medžius susipažįstame su barsukų namais. Apžiūrime Vaišvydavos blindažą ir retuosius Pakalniškių pievos augalus. Ieškome melsvojo gencijono. Kopiame į Pakalniškių piliakalnį prisimename Kauno marių atsiradimo istoriją. Sužinosite kas yra tufai ir kaip jie susikūrė, atrasime Kauno marių pakrantėje kabančias pelkės ir kaip dėl požeminių šaltinių susidaro sufoziniai cirkai. Žygio pabaigoje lankysime Raguolių kaimą ir pušyną, Girionių paplūdimį, susipažinsime su Žasios upės ir šaltinio legendomis apie Laumes. Kviečiame pasiimti su savimi puodelį ar gertuvę ir pripildyti juos gaivaus šaltinio vandens. Planuojama žygio pabaiga 20. 30 val.

BŪTINA
pasirūpinti tinkama avalyne ir patogia apranga. Kiekvienas dalyvis atsakingas už savo sveikatą. Vaikai gali keliauti tik kartu su juos prižiūrinčiais suaugusiais.
REKOMENDUOJAME
turėti geriamojo vandens, maisto sau ir draugui bei priemones nuo uodų, erkių ir mašalų.. Dalyvius ir svečius labai prašome automobilius parkuoti automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje prie Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos.
REGISTRACIJA
Dalyvių skaičius ribotas. Todėl visus vyresnius nei 9 metai, kviečiame registruotis į žygį paspaudus šią nuorodą:
https://forms.gle/7RV7xcMXKPDzpiKLA
Žygio dalyviai kviečiami (esant galimybei) įsigyti vienkartinį Kauno marių regioninio parko lankytojo bilietą už 1 Eur.

KLAUSIMAI
Jei turite klausimų rašykite el. paštu: e.makrickas@kaunomarios.lt<mailto:e.makrickas@kaunomarios.lt>
INFORMACIJA
Daugiau informacijos apie žygį:
https://www.facebook.com/events/311036766561452/
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.