Kauno marių regioninis parkas
Gamtos mokykla
FACEBOOK
Gamtos mokykla


Gamtos mokyklos misija – sąmoningumo, atsakomybės, vertybių ugdymas gamtoje, išskiriant saugomų teritorijų vertę.
Gamtos mokyklos vizija – skatinti pažinti saugomų teritorijų vertybes, padėti suprasti jų išskirtinę vertę, suvokti ekosistemose vykstančius procesus, kraštovaizdžio komponentų tarpusavio sąveiką, mokyti atsakingai elgtis gamtoje, padėti formuoti palankų visuomenės požiūrį į saugomas teritorijas ir gamtosaugos svarbą, ekologinį švietimą.Ekologinis švietimas – viena iš mūsų prioritetinių veiklos krypčių. Siekiame, kad auganti karta nenutoltų nuo gamtos, suprastų ir išmoktų vertinti ją bei joje vykstančius reiškinius, domėtųsi savo aplinka ir kultūra. Ir gamtoje galima mokytis. Galime įrodyti, jog tai daryti smagu, pakviesdami į vieną iš mūsų siūlomų edukacinių programų ar žygių. Užsiėmimuose gali dalyvauti ir maži, ir dideli, užduotis priderinsime prie galimybių ir poreikių ar net kartu sukursime ir įgyvendinsime naują projektą. Gamta – puikus mokymosi ir kūrybos laukas, erdvė augti ir tobulėti.

Kauno marių regioninio parko Gamtos mokykla, paremta aktyvaus mokymosi gamtoje ir iš gamtos koncepcija, įkurta 2001 m. Norvegijos gamtos mokyklų pavyzdžiu. Todėl esame bene pirmoji šioje srityje pradėjusi veikti direkcija Lietuvoje. Tiesa, iš pradžių Gamtos mokyklos samprata apėmė vien tik veiklas, nes patalpų tam neturėjome. Tačiau 2015 m. įrengtos ir tam skirtos patalpos. Nepaisant to, pagrindinė mūsų mokymosi ir pažinimo erdvė visgi yra išskirtinė regioninio parko gamta ir gyvas kontaktas su ja, nors ir po „stogu“ veiklos netrūksta, ypač, kai oras nedžiugina. Gamtos mokyklos patalpos puikiai tinka ir ilgalaikėms bei trumpalaikėms stovykloms, konferencijoms, mokymams organizuoti, apsistoti su nakvyne. Čia įrengta virtuvėlė, dušai, tualetai, nedidelė užsiėmimų salė, kambariai su dviaukštėmis lovomis (12 lovų kambarys, 6 lovų kambarys, 4 lovų kambarys, dvivietis kambarys), yra vidinis kiemas, prie direkcijos įrengta pavėsinė ir lauko baldų komplektai. Netoliese yra Vaišvydavos karjeras, kurį nesudėtinga pasiekti pėsčiomis. Šalia Gamtos mokyklos įsikūręs dendrologinis lobynas – Dubravos arboretumas, išskirtinis savo turtinga sukauptų augalų ir medžių kolekcija bei pripažintu gamtos paveldo objekto statusu. Gamtos mokykla – puiki galimybė apsistoti ir pailsėti gamtos apsuptyje tiek vienam, tiek su grupe draugų ar kolegų.

Direkcijos specialistai veda edukacijas ir žygius, organizuoja gamtosauginius renginius, padeda lankytojams pažinti išskirtines regioninio parko vertybes ir ugdyti ekologinę kultūrą. Kauno marių regioninio parko gamtos mokykla įsikūrusi spalvingame, iš tolo atpažįstamame pastate. Dėmesį patraukia piešinys ant sienos, šalia įrengti spalvingi stendai. 


Edukacines programas ir Gamtos mokyklos patalpų užimtumą būtina užsisakyti ir suderinti iš anksto.
Daugiau informacijos tel. +370 373 83071Ramunės Mikitiejevos ir Kristinos Pratašienės nuotraukos

KAUNO MARIŲ REGIONINIO PARKO TEIKIAMŲ MOKAMŲ PASLAUGŲ ĮKAINIŲ SĄRAŠAS

Eil. Nr. Paslauga Kaina 1 asmeniui 1 valandai 1 dienai 1 parai
1 PAŽINTINĖS KELIONĖS (EKSKURSIJOS) VADOVO PASLAUGA GRUPEI
Paslauga teikiama, kai susidaro ne mažesnė kaip 20 dalyvių grupė.
*kaina papildomam asmeniui, esant didesnei negu 20 asmenų grupei.
       
1.1 Lietuvių kalba 2* 46 Eur    
1.2. Užsienio kalba 3* 60 Eur    
2.  ŽYGIO SU VADOVU (DIREKCIJOS SPECIALISTU) ORGANIZAVIMAS IR
PRAVEDIMAS
Paslauga teikiama, kai susidaro ne mažesnė kaip 10 dalyvių grupė. Kaina nurodyta 1
asmeniui
-2.1. Žygis su dviračiais
 3 Eur

4 Eur
8 Eur

12 Eur
 
3.  LANKYTOJŲ CENTRO EKSPOZICIJOS BILIETAS (savarankiškas lankymas) 2 Eur      
4. EKSKURSIJOS AUKŠTAITIJOS SAUGOMŲ TERITORIJŲ DIREKCIJOS REGIONINIŲ PARKŲ LANKYTOJŲ CENTRE PRAVEDIMAS 3 Eur      
5. EDUKACIJOS – TEMINĖS PAMOKOS PRAVEDIMAS
Paslauga teikiama, kai susidaro ne mažiau kaip 10 asmenų grupė
4 Eur      
6.  EDUKACIJOS – TEMINĖS PAMOKOS PRAVEDIMAS UŽ LANKYTOJŲ CENTRO
RIBŲ
Paslauga teikiama kai susidaro ne mažiau kaip 15 dalyvių grupė
*kaina papildomam asmeniui, esant didesnei negu 20 asmenų grupei
4* 60 Eur    
7. MOKOMOSIOS AR PAŽINTINĖS STOVYKLOS ORGANIZAVIMAS IR VEDIMAS SU DIREKCIJOS SPECIALISTU (1 asmeniui)
Paslauga teikiama, kai susidaro ne mažesnė kaip 10 asmenų grupė
      34 Eur
8.  LAIKINAS APGYVENDINIMAS (1 asmeniui)        
8. 1 Kaina užsakant paslaugą 1 nakčiai       17 Eur
8. 2 Kaina užsakant paslaugą 2 ir daugiau naktų       10 Eur
9. Mokomosios ir pažintinės stovyklos organizavimas ir vedimas su direkcijos specialistu (1 asmeniui)
Paslauga teikiama, kai susidaro ne mažesnė kaip 10 asmenų grupė. 
      34 Eur
10. KONFERENCIJOS ORGANIZAVIMAS   13 Eur    
11. INVENTORIAUS NUOMA 2 Eur      

Mokamų paslaugų įkainiai (edukacijų, žygių, ekskursijų ir kt. kainos)

Nuolaidos teikiamoms mokamoms paslaugoms

VSTT įsakymas dėl įkainių


EDUKACINIŲ PROGRAMŲ SĄRAŠAS

 

Tema

 

Nauja

"Elnias devyniaragis - šviesos nešėjas"
Edukacijos metu susipažinsime su elnio devyniaragio simboliu ir reikšme Lietuvių kultūroje, supažindinsime su Kauno marių regioninio parko kultūros vertybėmis bei dirbtuvėlių metu mokinsimės savo rankomis padaryti Lietuvišką simbolį saulės nešėją "Elnią devyniaragį" iš sausos žolės. Edukacija vyksta darbo dienomis Kauno marių regioninio parko lankytojų centre adresu Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj.
Trukmė: iki 2 val.
Skirta: vaikams ir suaugusiems.
Kaina: 4 eur/asm.

Nauja

"Atrask saugomą Kauno marių gamtą iš arti"
Nuo pat gimimo mes mokomės pažinti pasaulį per pojūčius. Žmogus turi penkis pojūčius, tai - rega, klausa, uoslė, lytėjimas ir skonio pajautimas. Edukacijos metu bandysime „įjungti“ kuo daugiau pojūčių, pasitelkdami 5 sensorines stoteles ir atlikdami praktines užduotis - bandysime atpažinti augalo dalis, sukurti paveikslą iš gamtinių medžiagų, sudėlioti dėlionę. 
Trukmė: iki 2 valandų.
Edukacija skirta intelekto negalią turintiems vaikams ir suaugusiems.
Kaina: 4 eur / asm.

 

1.

„Atradimai pelkėje“

Keliausime į Dubravos rezervatinę apyrubę, kur žmogus gamtos nelietė jau 60 metų! 120 ha teritorijoje tvarkosi pati gamta. Keliaudami pažintiniu taku pamatysime, kuo senas miškas skiriasi nuo jaunuolyno, susipažinsime su miško ir pelkių ekosistema, ypatingais pelkiniais augalais, išmoksime atpažinti saulašares, švylius ir kiminus.
Trukmė: iki 2 valandų.
Skirta visiems nuo 7 metų.
Kaina asmeniui:  4 eur/asm.

 

2.

„Kauno marių ir Girionių tvenkinio gyventojai"

Girionių parke telkšo kūdra, o netoliese tyvuliuoja Kauno marios. Kuo skiriasi šių dviejų žmogaus rankų darbo telkinių vanduo? Kuo svarbus mums ir gyvūnams gėlas vanduo? Kaip pažinti, ar vanduo švarus ir tinkamas gerti? Kokie augalai bei gyvūnai gyvena tvenkinyje ir Kauno mariose? Kodėl jie skiriasi?
Gal ir patys tų augalų bei gyvūnų sužvejosime, o sužvejoję išmoksime atpažinti.
Trukmė: iki 2 valandų.
Skirta visiems nuo 8 metų.
Kaina asmeniui: 4 eur.

 

3.

"Nemuno virsmas mariomis"
Ten, kur dabar vilnis gena Kauno marios, jaukiose sodybose gyveno žmonės, žolę rupšnojo gyvuliai, debesis gainiojo vaikai, skambėjo bažnyčios varpai, bet 1959 metais viskas pasikeitė...
Interaktyviai lankytojų centre papasakosime jums, kaip buvo iškelti kaimai ir sukurtos marios, kur žmonės gyvena dabar ir, ar galima pamatyti jų namus, kokį kraštovaizdį suformavo naujai atsiradęs milžiniškas vandens telkinys.
Pėdindami Pakalniškių pažintiniu taku pamatysime ne tik įspūdingą Kauno marių pakrantę, bet ir Pakalniškių piliakalnį, vaizdingą Girionių erozinio kalvyno reljefą, sužinosime, kas yra tufai, belemnitai, kokie čia auga augalai ir gyvena gyvūnai.
Trukmė: iki 2 valandų.
Skirtas ir mažiems, ir dideliems. 
Kaina asmeniui: 4 eur.

 

4.

"Kur gimsta stalaktitai"
Žingsniuodami Žiegždrių geologiniu taku pasinersime į paslaptingą geologijos pasaulį –  sužinosime kas yra varvos, milijonus metų skaičiuojančios fosilijos – belemnitai, amonitai, trilobitai, apžiūrėsime įspūdingą Žiegždrių atodangą bei Kalniškių konglomeratą ir stebėsime dabar vykstančius geologinius procesus. Teks išspręsti ir nemažai galvosūkių.
Trukmė: iki 2 valandų.
Skirtas ir mažiems ir dideliems.
Kaina asmeniui: 4 eur.

 

5.

"Augalai imigrantai ir čiabuviai" 
Dubravos arboretumas – net 51,5 hektarų ploto dendrologinė kolekcija, kurioje kaupiami, saugomi ir eksponuojami mokslo, pažintiniu ir dekoratyviniu požiūriu vertingi vietiniai bei svetimžemiai medžiai bei krūmai. Arboretumas toks vertingas, kad buvo paskelbtas saugomu gamtos paveldo objektu. Vaikščiodami jo takeliais, sužinosime, kokie augalai čia auga ir išmoksime juos pažinti.
Trukmė: iki 2 valandų.
Skirta ir mažiems ir dideliems.
Kaina asmeniui: 4 eur.

 

6.

"Išgelbėk didžiąją miegapelę"
Kauno marių regioniniame parke gyvena ypatingas gyvūnas – didžioji miegapelė. Bet vieną kartą miegapelė ėmė ir susirgo. Kodėl susirgo miegapelė, kaip galima jai padėti, kur ieškoti vaistų, kaip šie vaistai kvepia, kaip atrodo vaikai sužinos išvykos į ypatingą mišką metu. Tik įvykdžius miegapelės paliktas užduotis ir perėję mišką, vaikai galės surasti vaistą, nuo kurio miegapelė pasveiks. Vaistą vaikai turi palikti prie miegapelės namelio, bet labai tyliai, kad toks katinas neišgirstų. Grįžusi iš miško poliklinikos miegapelė tuoj pat eis gerti vaistų, kad kuo greičiau išgytų.
Trukmė: iki 2 valandų.
Skirta 4–8 metų vaikams.
Kaina asmeniui: 4 eur.

 

7.

"Sparnuotieji Kauno marių regioninio parko šeimininkai"

Šalia mūsų gyvena daug paukščių – vienus pamatyti sunku, kiti plasnoja aplinkui kasdien. Ar pažįstate juos? O ar matėte išskirtinius Kauno marių regioninio parko paukščius? Čia namus turi tulžys, plovinė vištelė ir juodasis peslys. Su spalvingu paukščių pasauliu susipažinsime lankytojų centre, o paskui keliausime į Kauno marių regioninį parką pažiūrėti, kur jų namai.
Trukmė: iki 2 valandų.
Skirta ir pradinukams, ir suaugusiems.  
Kaina asmeniui: 4 eur.

 

8.

„Bioįvairovės gelbėjimo operacija“ (laikinai nevykdoma)

Gamtoje visi – augalai, gyvūnai, grybai ir net bakterijos vienas nuo kito priklausomi bei glaudžiai susiję nematomais ryšiais – jei žūva vienas, dingsta ir kiti. Kas būtų jeigu iš Kauno marių regioninio parko dingtų miegapelės ir tulžiai? Žaisdami sužinosime kas yra bioįvairovė ir kas – Natura 2000 tinklas. Kas gali padėti išgelbėti bioįvairovę ir Natura 2000 buveines?
Trukmė: iki 2 valandų.
Skirta 4–11 klasių mokiniams.
Edukaciją galime 4 eur.

  

9.

Žygis „Gamtos riteriai“ 

Per saugomas teritorijas Dubravos arboretumą ir Girionių parką žygiuosime prie Žaisos upelio, kurio žiotis apsėmė Kauno marios. Pakeliui išmoksime pažinti miško sumedėjusius ir nesumedėjusius augalus, ragausime šaltinio vandens, atokvėpio metu žaisime, diskutuosime apie aplinkos taršą, klausysimės vietinių legendų, o įvykdę visas užduotis tam, kad taptumėme Gamtos riteriais, turėsime duoti Miegapelės priesaiką!  
Trukmė: iki 2 valandų.
Skirta pradinukams.
Kaina asmeniui: 4 eur.

 

10.

„Sparnuotosios peštynės“ 

Interaktyvi pažintinė komandinė viktorina (protų mūšis). Pažinkite paukščius linksmai bei sužinokite apie jų kilmę, gyvenimo ypatumus, aptarkite dažniausius, rečiausius Kauno marių regioninio parko paukščius, paukščių buveines ir daug kitų įdomių faktų apie mūsų sparnuotus draugus.
Trukmė: iki 2 valandų.
Rekomenduojama nuo 5 klasės ir vyresniems.   
Edukaciją galime surengti ir mokyklose.
Kaina asmeniui: 4 eur.

 

12.

"Kauno marių regioninio parko paslaptys" (laikinai nevykdoma)

Interaktyvi pažintinė komandinė viktorina apie Kauno marių regioninį parką bei Lietuvos saugomas teritorijas. Žaidimas paremtas Kauno marių regioninio parko lankytojų centro ekspozicija – dalyviai atsakymų ieško aktyviai naršydami po ekspozicijų salę.
Trukmė: iki 2 valandų.
Skirta vaikams nuo 5 klasės ir suaugusiems. 
Kaina asmeniui: 4 eur.

  

13.

Pamoka „Į svečius pas barsukus“  (laikinai nevykdoma)

Pamoką pradėsime kalbėdami apie barsukus ir jų paslaptingą gyvenimą. Vėliau pėdinsime į Girionių erozinį kalvyną, kur barsukai rausia namelius. Ką jie veikia tuose nameliuose? Iš ko kloja guolį? Ar jie turi draugų? Ką valgo žiemą? Praversime ir daugiau langų į paslaptingą barsukų pasaulį.
Trukmė: iki 2 valandų.
Skirta pradinukams ir vyresniems.
Kaina asmeniui: 4 eur.

 

14.

Pamoka „Laimingas ežiukas“ (laikinai nevykdoma)

Suaugę ežiai turi apie 5000 – 6000 spyglių. Jie nelaka pieno. Mėgsta vaikštinėti naktį, o žiemą miega savo šiltuose urveliuose. Per vasarą jie atsiveda 1–2 jauniklių vadas, kiekvienoje jų būna 3–5 vaikai. Iš pradžių jie būna akli ir praregi tik po poros savaičių. Ežiukai minta uogomis, vaisiais, šaknimis, tačiau pirmenybę teikia įvairiems vabzdžiams, moliuskams, šliužams, sraigėms ir netgi gyvatėms. Šias ir dar daugiau ežiukų paslapčių sužinosime šioje edukacijoje. O susipažinę su ežių gyvenimo būdu pastatysime jiems namelį.
Trukmė: iki 2 valandų.
Skirta pradinukams.
Kaina asmeniui: 4 eur.

 

15.

„Grybų karas

Grybas nei gyvūnas, nei augalas. Grybai atsirado prieš 410 milijonų metų! Mokslininkai sako, kad grybų gali būti net iki 10 milijonų rūšių. O kokių rūšių grybai auga mūsų miške? Kokia jų sandara, kuriuos iš jų galima valgyti, o kurių – ne. Ar jie gali būti vaistais? O ar žinote, kas yra kopūstgalvis raukšlius?   
Išklausysime pranešimo apie Kauno marių regioninio parko grybus, keliausime į mišką rinkti grybų ir, sugrįžę į Gamtos mokyklą, tyrinėsime juos iš arti su padidinamuoju stiklu ar per mikroskopą.

Trukmė: iki 2 valandų.
Skirta pradinukams.
Kaina asmeniui: 4 eur.

 

Temų papildymas. Edukacines programas galima derinti su Lankytojų centro ekspozicijos pristatymu, tuomet programų trukmės laikas pailgėja ~1 val. Ekspozicijos pristatymo kaina – 3 eur. asmeniui.

Edukacijos vedamos darbo dienomis.

Programas būtina užsisakyti ir suderinti iš anksto.

Daugiau informacijos tel. +370 373 83071


Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.