Kauno marių regioninis parkas
Gamtos mokykla
FACEBOOK
Gamtos mokykla


Ekologinis švietimas – viena iš mūsų prioritetinių veiklos krypčių. Siekiame, kad auganti karta nenutoltų nuo gamtos, suprastų ir išmoktų vertinti ją bei joje vykstančius reiškinius, domėtųsi savo aplinka ir kultūra. Ir gamtoje galima mokytis. Galime įrodyti, jog tai daryti smagu, pakviesdami į vieną iš mūsų siūlomų edukacinių programų ar žygių. Užsiėmimuose gali dalyvauti ir maži, ir dideli, užduotis priderinsime prie galimybių ir poreikių ar net kartu sukursime ir įgyvendinsime naują projektą. Gamta – puikus mokymosi ir kūrybos laukas, erdvė augti ir tobulėti.

Kauno marių regioninio parko Gamtos mokykla, paremta aktyvaus mokymosi gamtoje ir iš gamtos koncepcija, įkurta 2001 m. Norvegijos gamtos mokyklų pavyzdžiu. Todėl esame bene pirmoji šioje srityje pradėjusi veikti direkcija Lietuvoje. Tiesa, iš pradžių Gamtos mokyklos samprata apėmė vien tik veiklas, nes patalpų tam neturėjome. Tačiau 2015 m. įrengtos ir tam skirtos patalpos. Nepaisant to, pagrindinė mūsų mokymosi ir pažinimo erdvė visgi yra išskirtinė regioninio parko gamta ir gyvas kontaktas su ja, nors ir po „stogu“ veiklos netrūksta, ypač, kai oras nedžiugina. Gamtos mokyklos patalpos puikiai tinka ir ilgalaikėms bei trumpalaikėms stovykloms, konferencijoms, mokymams organizuoti, apsistoti su nakvyne. Čia įrengta virtuvėlė, dušai, tualetai, nedidelė užsiėmimų salė, kambariai su dviaukštėmis lovomis (12 lovų kambarys, 6 lovų kambarys, 4 lovų kambarys, dvivietis kambarys), yra vidinis kiemas, prie direkcijos įrengta pavėsinė ir lauko baldų komplektai. Netoliese yra Vaišvydavos karjeras, kurį nesudėtinga pasiekti pėsčiomis.

Direkcijos specialistai veda edukacijas ir žygius, organizuoja gamtosauginius renginius, padeda lankytojams pažinti išskirtines regioninio parko vertybes ir ugdyti ekologinę kultūrą. Kauno marių regioninio parko gamtos mokykla įsikūrusi spalvingame, iš tolo atpažįstamame pastate. Dėmesį patraukia piešinys ant sienos, šalia įrengti spalvingi stendai. 


Edukacines programas ir Gamtos mokyklos patalpų užimtumą būtina užsisakyti ir suderinti iš anksto.
Daugiau informacijos tel. 8~37 38 30 71Ramunės Mikitiejevos ir Kristinos Pratašienės nuotraukos

KAUNO MARIŲ REGIONINIO PARKO DIREKCIJOS TEIKIAMŲ MOKAMŲ PASLAUGŲ ĮKAINIŲ SĄRAŠAS

Mokamų paslaugų įkainiai (edukacijų, žygių, ekskursijų ir kt. kainos)

VSTT įsakymas dėl įkainių


EDUKACINIŲ PROGRAMŲ SĄRAŠAS

 

Tema

1.

„Atradimai pelkėje“ ***

Edukacinė išvyka į Dubravos rezervatinę apyrubę, pažintis su pelkių ekosistema, pelkiniais augalais, rezervatiniu mišku. Trukmė ~ 1,5-2 val. (jei pradedama eiti nuo tako). Galimybė nuo direkcijos iki pelkės keliauti pėsčiomis (atstumas į vieną pusę ~3 km) – tuomet užtruktų apie 3-4 val. Tema galima visais metų laikais, tačiau smagiausia būna pavasarį ir ankstyvą rudenį.

2.

„Paslaptys tvenkinyje“ ***

Pažintis su vandens telkinio ekosistema Girionių parke. Trukmė ~ 1 val. (einant nuo direkcijos pėsčiomis per Dubravos arboretumą ~2 val.). Metų laikas – pavasaris.

3.

„Kauno marių krantų geologija ir istorija“ ***

Pažintinis pasivaikščiojimas Pakalniškių taku, aplankant piliakalnį, tufų buveinę, pakrantę, sufozinius cirkus, atodangas, Vaišvydavos blindažą. Metų laikas – pavasaris, vasara, ankstyvas ruduo. Trukmė ~ 2 valandos (pasirinktinai nuo Girionių kolegijos arba Vaišvydavos piliakalnio į vieną pusę). Organizuojant žygį nuo direkcijos ~ 3 val.

4.

„Žemės gelmių paslaptys“ ***

Išvyka Žiegždrių geologiniu taku, pažintis su varvomis, Žiegždrių atodanga bei Kalniškių konglomeratu, edukacinių galvosūkių take atlikimas. Metų laikas – pavasaris, vasara, ankstyvas ruduo. Trukmė ~ 2 val.

5.

„Augalai imigrantai ir čiabuviai“ ***

Pažintis su introdukuotais (svetimšaliais) ir vietiniais augalais Dubravos arboretume (šalia direkcijos). Pasivaikščiojimas po arboretumą stebint įvairių augalų rūšis, įsidėmint jų pavadinimus ir ypatybes. Metų laikas – pavasaris, vasara, ruduo. Trukmė ~1 val. (jei pasirenkamas didysis ratas – ilgiau).

6.

„Stebuklingo augalo paieškos“ *

Edukacinė programa, kuri apima pažintį su Kauno marių regioniniame parke gyvenančiais ypatingu gyvūnu – didžiąja miegapele ir konkrečiu (priklausomai nuo sezono – pavasaris ar ruduo) vaistiniu augalu. Dalis programos vyksta lauke, žygiuojama mišku ir pieva, susipažįstama su pakeliui aptinkamais augalais, gyvūnais, vaikai įtraukiami į nuotykį gamtoje. Pasirengimas: būti pasiruošus tinkamą aprangą (auliniai batai ir pan.) keliauti mišku, drėgna pieva, priemonių nuo uodų ir erkių. Metų laikas – pavasaris, vasara ir ruduo. Programos trukmė ~ 2 val.

7.

„Ar iš balos tas gražumas“ ***

Edukacinė programa apie paukščius, gyvenančius šalia mūsų (pristatomi ir aptariami būdingesni ir išskirtiniai regioninio parko sparnuočiai, varniniai paukščiai, geniai). Programą sudaro žaisminga pažintis Lankytojų centre su paukščių pasauliu bei galimybė vykti stebėti paukščių prie Kauno marių. Specialus pasirengimas reikalingas, jei planuosite vykti stebėti paukščių į gamtą (tinkama apranga). Trukmė be išvykos į gamtą ~ 1-1,5 val.

8.

„Bioįvairovės gelbėjimo operacija“ * (laikinai nevykdoma)

Edukacinė programa, supažindinanti su sudėtingai skambančiu, bet labai paprastą reikšmę turinčiu terminu „bioįvairovė“. Programą sudaro video siužetas su užduotimi. Veikla vyksta patalpose. Specialus pasirengimas nebūtinas. Trukmė 1 val.

9.

Žygis „Gamtos riteriai“ *

Edukacinis žygis prie Žaisos upelio. Keliaujama nuo Girionių poilsiavietės (galima ir nuo Lankytojų centro), per mišką ir grįžtama pakrante. Pakeliui susipažįstama su miško augalija, atokvėpio vietose žaidžiami žaidimai, diskutuojama apie aplinkos taršą, prie Žaisos upelio duodama gamtos riterių priesaika, susipažįstama su vietos mitologija ir istorija. Esant poreikiui, galime suorganizuoti laužą. Programa tinkama norintiems ilgiau pabūti gamtoje. Maršruto ilgis pirmyn ir atgal ~ 3 km. Trukmė ~ 2-4 val. (priklausomai nuo grupės pajėgumo ir poreikių bei programos).

10.

„Sparnuotos peštynės“ **

Interaktyvi pažintinė komandinė viktorina (protų mūšis) apie Lietuvos paukščius. Programa derinama su Lankytojų centro ekspozicija (trumpa įžanga ekspozicijoje), tačiau galima suorganizuoti ir dalyvių patalpose. Trukmė 1-2 val. Rekomenduojama nuo 5 klasės. Tinka ir suaugusiems

11.

„Ką žinai apie Kauno marių regioninį parką“ ** (laikinai nevykdoma)

Interaktyvi pažintinė komandinė viktorina (protų mūšis) apie Lietuvos saugomas teritorijas ir Kauno marių regioninį parką. Rekomenduojama nuo 5 klasės. Tinka ir suaugusiems. Žaidimas paremtas Lankytojų centro ekspozicija, t. y. dalyviai atsakymų ieško aktyviai naršydami po ekspozicijų salę. Trukmė ~ 1-2 val.

12.

„Etno mūšis“ ** (laikinai nevykdoma)

Komandinis žaidimas, kuris gali tapti puikiu "cementu", suklijuojančiu Jūsų kolektyvą, paįvairinti draugų gimtadienį, artimųjų susitikimą ar tiesiog pagelbėti įtvirtinti mokykloje įgytas etnografijos žinias. Galbūt paaiškės, kad etnografija Jums nėra tokia tolima, kaip dinozaurų egzistavimo era ir ne tokia nuobodi, kaip atrodė. Žaidimo metu teks pasinaudoti ne tik loginiu mąstymu, bet ir mikliu liežuviu, greita reakcija, prisiminti piešimo įgūdžius, šokio judesiukus, pravers geografijos žinios ir tarmių išmanymas. Šis žaidimas parodys, kiek Jumyse yra aukštaičio, žemaičio, suvalkiečio ar dzūko. Jį gali žaisti tiek jau turintys etnografinių žinių bagažą (t.y. pasidomėję Lietuvos etnografinių regionų ypatumais), tiek visiškai nuo jos nutolę: bet kuriuo atveju, svarbiausia, rezultatas - smagiai praleistas laikas. O jei dar sužinosite kažką seno ir naujo - tai tik pliusas. Rekomenduojame žaidimą vyresnių klasių moksleiviams ir suaugusiems. Trukmė ~ 1-2

13.

Pamoka „Į svečius pas barsukus“ *** (laikinai nevykdoma)

Pamoka, nukelianti į paslaptingą barsukų pasaulį. Teorinė dalis vyksta patalpose. Trukmė ~1 val. Yra galimybė pėsčiomis keliauti į barsukų kalvą (~2 km), tada užtruksime ~2,5 val.

14.

Pamoka „Laimingas ežiukas“ *** (laikinai nevykdoma)

Teorinė dalis vyksta patalpose. Susipažinimas su ežiais, jų gyvenimo būdu. Praktinė dalis – ežiuko „namelio“ statybos gamtoje. Trukmė 1-2 val.

15.

„Grybų karas

Edukacinė programa, kurios metu dalyviai susipažįsta su grybais miške ir aplink mus. Išmoksta grybo sandarą, sužino apie maistines, vaistines grybų savybes, kaip grybai dauginasi, kuo jie mums naudingi ar žalingi. Edukacijos metu keliausime į mišką rinkti grybų ir sugrįžę į Gamtos mokyklą stebėsime surinktus grybus per mikroskopą, juos tyrinėsime. Trukmė 1-1,5 val.  Edukacija vyksta vasaros pabaigoje arba rudenį.

*Tinka darželinukams ir pradinukams

**Tinka nuo 5 klasės ir vyresniems

***Tinka bet kurio amžiaus grupei

Temų papildymas. Edukacines programas galima derinti su Lankytojų centro ekspozicijos pristatymu, tuomet programų trukmės laikas pailgėja ~1 val. Ekspozicijos pristatymo kaina – 2 eur. asmeniui.

Edukacijos vedamos darbo dienomis.

Programas būtina užsisakyti ir suderinti iš anksto.

Daugiau informacijos tel. 8~37 38 30 71


Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. 8 37 383071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.