Naujienos


 
2018.03.15
Nuo kovo pabaigos - galimybė išvysti išskirtinį filmą apie Lietuvos gamtą


Kovo pabaigoje Lietuvos auditorijai po daugiau nei dešimties metų kūrimo pristatomas režisieriaus Mindaugo Survilos dokumentinis filmas „Sengirė“. Tai lėtas, poetinis ir vaizdinis pasakojimas apie seniausius Lietuvos miškus ir jų gyventojus. Čia nėra užkadrinio balso, kuriuo žiūrovui aiškinama tai, ką jis mato ekrane. „Sengirės“ kūrėjai stengiasi suteikti žiūrovui malonumą atrasti pačiam patirti šį filmą.

Šis kūrinys nufilmuotas paskutiniuose išlikusiuose senųjų girių plotuose Lietuvoje, dauguma jų – Lietuvos saugomose teritorijose. Poetiškas, ne tipiškas filmas apie gamtą kviečia žiūrovus į begalinę kelionę. Pradedant nuo miško brūzgynų iki vilkų urvų, kylant aukštyn į juodųjų gandrų lizdus ir neriant gilyn į povandeninius miškus, ir sugrįžtant į pakraštį miško, kur gyvena žmogus. Čia ištirpsta laiko ribos, ir lieka tik girios garsai, jos gyventojų kasdienis gyvenimas bei kamera užfiksuotos magiškos akimirkos.

Nacionalinė premjera įvyks kovo mėn. 29 dieną. Nuo kovo 30 dienos filmas bus pradėtas rodyti daugelyje Lietuvos kino teatrų.

Kviečiame nepraleisti progos pasinerti į magišką „Sengirės” pasaulį.

Daugiau informacijos: www.sengire.lt


Atgal

 

Kauno marių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga. Cituojant būtina nurodyti šaltinį. Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., LT-53106 Kauno raj., tel. (8-37) 383 071, faks. (8-37) 383 070, el. paštas info@kaunomarios.lt, kodas 193371328. Duomenys apie Kauno marių regioninio parko direkciją yra kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.