Naujienos


 
2017.12.29
Finišuoja PILIAKALNIŲ IŠŠŪKIS: nuotraukas kelkite iki sausio 18 d.


To nepavyko padaryti nė vienam kryžiuočiui. Vargu, ar kuris nors lietuvis yra tai padaręs? Bet gal pavyks Tau? Aplankyti visus Lietuvos piliakalnius! Juokaujame, ir lengviname sąlygas. Kiek piliakalnių gali aplankyti per metus? Dabartinėje Lietuvos teritorijoje žinoma virš 900 kalvų, kurias galima vadinti piliakalniais. Net jei kasdien lankytumėte po 3, norėdami juos visus išvysti užtruktumėte beveik trejus metus. Todėl išsikelkite tikslą – aplankyti kuo daugiau piliakalnių per vienerius metus. Tokį iššūkį metėme metų pradžioje. O dabar atėjo metas pažiūrėti, kaip šį iššūkį sekėsi įgyvendinti.

Jei gali Kęstas - gali ir tu

Norėdami įkvėpti keliauti, į pagalbą pasitelkėme profesionalų piliakalnių lankymo motyvatorių Kęstą, kuris, aplankęs vienus iš įspūdingiausių Lietuvos piliakalnių, pajuto, kad tai yra jo pašaukimas ir, tikriausiai, sėkmingai juos lanko iki šiol. Per vieno vasaros mėnesio savaitgalius Kęstas apsilankė Lopaičių etnomitologiniame komplekse, pabuvojo Kuršių krašto pasididžiavimuose - Apuolės ir Imbarės piliakalniuose, įveikė Molavėnų piliakalnių kompleksą ir net pavakarojo Indijos piliakalnyje (šventa karve, kuri ganaisi Lietuvoje). Beje, pamiršome paminėti, kad Kęstas yra ypatingas keliautojas - tai pietinis purplelis. Tikimės, kad jo pavyzdys užkrės ir įrodys, kad kelionės tikrai suteikia sparnus. Jei Kęstas gali, gali ir tu!
Piliakalnių lankymo maratonas - nuotraukose
Visus metus kvietėme dalyvauti piliakalnių iššūkyje ir kolekcionuoti savo metų viršūnes, fiksuoti kraštovaizdį, o dabar kviečiame dalintis įspūdžiais ir patirtimi. Jei norite, kad apie Jūsų rekordą sužinotų visi, pasidalinkite su mumis savo aplankytų piliakalnių sąrašu su įrodymais (fotografijos šalia objekto ar jo pavadinimo). "Facebook" grupėje "Piliakalnių iššūkis" sukurkite nuotraukų albumą ir jį užvardinkite savo vardu (pvz. Kęsto Purplelio piliakalnių iššūkis). Albumo aprašyme pasidalinkite savo įspūdžiais, nuotykiais, patirtimi, rekomendacijomis ir kitomis emocijomis, kurios kilo dalyvaujant Piliakalnių iššūkyje. Mums labai įdomu sužinoti, kaip Jums sekėsi! Sąrašą su aplankytais piliakalniais (nurodant pavadinimus ir skaičių) galite pridėti prie albumo nuotraukų arba komentaruose po savo albumu. Pažadinkime naujas milžinų istorijas! Nuotraukų albumus kelkite iki sausio 18 dienos. Tądien "Piliakalnių iššūkiui" bus lygiai metai. Galutinius iššūkio rezultatus paskelbsime sausio 22 dieną. O iki tol, dar turite laiko, net jei apie iššūkį sužinojote tik dabar... Aktyviausių, skaitlingiausių, kūrybingiausių kopinėtojų po piliakalnius laukia dovanos ir be abejo - garbė, aplodismentai, padėkos! Taigi, mieli kolekcionieriai, pradėkite skaičiuoti savo "viščiukus"!
piliakalniu_rutulys.jpg


Atgal

 

Kauno marių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga. Cituojant būtina nurodyti šaltinį. Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., LT-53106 Kauno raj., tel. (8-37) 383 071, faks. (8-37) 383 070, el. paštas info@kaunomarios.lt, kodas 193371328. Duomenys apie Kauno marių regioninio parko direkciją yra kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.