Naujienos


 
2017.10.20
Remontuojamas privažiavimo kelias prie Kalniškių konglomerato


Informuojame, kad vyksta privažiavimo kelio prie Kalniškių konglomerato remonto darbai. Norėdami pasiekti tik Kalniškių konglomeratą, iki jo turite eiti pėsčiomis nuo gyvenvietės kelio. Darbus planuojama užbaigti iki metų pabaigos.

Taip pat galite automobilį pasilikti Žiegždrių geologinio tako centrinėje dalyje arba prie Žiegždrių atodangos ir keliauti visu taku pėsčiomis, aplankant visas tako įžymybes – nuo varvų viename gale iki konglomeratų kitame. Primename, kad takas yra linijinis, todėl teks grįžti tuo pačiu maršrutu atgal, bet vaikščiojimas ir grožėjimasis gamta dar juk niekam nepakenkė – stebėdami geologines formas, gerinsite savo fizinę formą.

kalniskiu_konglomeratas_int.jpg


O jei dar nebuvote Žiegždrių geologiniame take, būtinai apsilankykite. Šiuo metų laiku takas ypatingai gražus, nes Kalniškių konglomerato uolų nedengia lapų drabužiai, o ant lentinės tako dalies pažirę lapai atrodo tarsi rožių žiedlapiai prie gamtinio altoriaus. Čia laikas eina lėtai, todėl ir lankytojams rekomenduojame keliauti lėtai, gėrintis kraštovaizdžiu ir apsinuoginusiom geolginėm formom – atodangomis, griovomis, sufoziniais cirkais, nuošliaužomis.

Prie Kalniškių konglomerato yra tokia vieta, kur pakrantėj suakmenėjusi Žiegždrių dvaro meška miega (kita - miške slepiasi), o ją pažadinti bandome varpelių skambesiu. Varpelį palikti čia gali kiekvienas lankytojas. Tikimės, kad vieną dieną šis akcentas taps ypatingu vietos ritualu.

Žiegždrių geologinis takas įrengtas 2013 metais. Tako ilgis apie 1,6 km, daugelyje jo atkarpų gruntinis takelis pereina į lentinį, įrengti laiptai, pakopos, informaciniai ir edukaciniai stendai, todėl takas skirtas aktyviam pažinimui.


Atgal

 

Kauno marių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga. Cituojant būtina nurodyti šaltinį. Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., LT-53106 Kauno raj., tel. (8-37) 383 071, faks. (8-37) 383 070, el. paštas info@kaunomarios.lt, kodas 193371328. Duomenys apie Kauno marių regioninio parko direkciją yra kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.