Naujienos


 
2017.09.15
Kauno marių regioninio parko gimtadienį minėsime gelbėdami undinėlę


Tradiciškai rugsėjį Kauno marių regioniniame parke vienai dienai pasirodo paslaptingoji dugno gyventoja. Į kovą prieš šiukšlintojus stoja net Kauno marių undinėlė. Tik jos tikslas, ne bausti, o užkalbėti žvejus elgtis pavyzdingai ir būti atsakingiems. Žinoma, jei jie undinėlės patarimų neklausys, tuomet  undinėlėi paliepus, karšiui panorėjus   žuvys jiems tikrai nekibs mažiausiai 5 metus. Šįmet akcija "Išgelbėk undinėlę" pažymės ypatingą datą  rugsėjo 24 dieną Kauno marių regioninis parkas švenčia 25 metų sukaktį.

Kauno marių regioninio parko direkcija penktą kartą organizuoja pačią nuotaikingiausią prevencinę akciją „Išgelbėk undinėlę“. Gelbėjimo akcija įvyks rugsėjo 23 d., šeštadienį, Kauno marių pakrantėje. Pradžia nuo 11 val. Undinėlė į krantą išlips ties Pakalniškių piliakalniu ir kartu su akcijos dalyviais pajudės link Girionių poilsiavietės. Akcija siekiama atkreipti dėmesį į Kauno marių pakrančių taršą.

Keliaudami pakrante susipažinsime su Kauno marių regioninio parko vertybėmis ir bendrausime su sutiktais žvejais, draugiškai kviesime juos prisijungti prie „undinėlės gelbėjimo“ misijos, kartu pakartosime žvejybos taisykles bei žvejo etikos kodeksą. Dar kartą priminsime, kad šiukšlės ne tik estetinė tarša. Jos išskiria į aplinką toksines medžiagas, atliekomis gali apsinuodyti gyvūnai (net ir žuvis, kuri galiausiai patenka ant mūsų pietų stalo), o išmesti buteliai dažnai tampa mirtinais spąstais naudingiems vabalams ir kitiems gyviems padarams. Žmogui taip pat – juk braidydami pakrante rizikuojame užlipti ant šukės ir susižeisti. Galų gale, gi ir karšis ant šiukšlės nekimba. Ši mintis jau tapo neatsiejamu akcijos šūkiu. Taip pat Undinėlė sutiktus žvejus vaišins mėgstamiausiais savo skanėstais iš marių dugno ir išduos "dugniečių" pakuždėtą paslaptį, kaip sužvejoti didesnę žuvį. Drąsiausi žvejai ir akcijos dalyviai galės sudalyvauti undinėlės žinių patikrinime ir pelnyti "ordiną".

Įvykdę misiją, Girionių poilsiavietėje ilsinsime kas kojas, kas pelekus, vaišinsimės ant laužo virta koše ir smagiai atšvęsime 25-tąjį parko gimtadienį. Geriausia dovana - jūsų dalyvavimas ir šypsena.

Kur renkamės? Ketinančių prisijungti, lauksime prie Pakalniškių piliakalnio nuo 11 val. 

Ką atsinešti? Galite atsinešti sumuštinių sau ir draugui, vandens. Jei dangus nutartų dalyvius „pakrikštyti“ lietumi, praverstų ir lietpaltis. Apranga pagal orus. Prisijungti (arba pasitraukti) galite bet kuriame taške ir bet kuriuo metu nuo 11 val. Girionių poilsiavietę pasiekti planuojame iki 14 val.

karsis_1.jpg

Planuojančius prisijungti, prašome užsiregistruoti iš anksto žemiau nurodytais kontaktais iki rugsėjo 21 d., nes mums svarbu žinoti orientacinį dalyvių skaičių, kad niekas neliktų neragavęs košės. 

Daugiau informacijos:
Kauno marių regioninio parko direkcija
Tel./faks. (8~37) 38 30 70 / (8~37) 38 30 71
El.paštas: ramune.mikitiejeva@gmail.com
www.kaunomarios.lt


Atgal

 

Kauno marių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga. Cituojant būtina nurodyti šaltinį. Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., LT-53106 Kauno raj., tel. (8-37) 383 071, faks. (8-37) 383 070, el. paštas info@kaunomarios.lt, kodas 193371328. Duomenys apie Kauno marių regioninio parko direkciją yra kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.