Naujienos


 
2017.04.10
Renkamas gražiausias Lietuvoje piliakalnis
Maisiejūnų piliakalnis Kauno marių regioniniame parke. Foto R.Mikitiejevos


Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kartu su portalu www.pamatykLietuvoje.lt  išrinko 30 išskirtinių piliakalnių Lietuvos saugomose teritorijose. Keliavimo sezonas tik prasideda, tad kviečiame juos aplankyti ir išrinkti gražiausią. 


Visa informacija apie siūlomą trisdešimtuką pateikiama specialiai sukurtoje interneto svetainėje, kuria patogiai galite naudotis ir išmaniuoju telefonu. Be to, atsisiųskite visą siūlomą sąrašą į savo išmaniojo telefono navigacijos programėlę. Piliakalnių nuotraukos, aprašymai ir jų vietos žemėlapyje visada bus su jumis, net ir ten, kur nėra interneto ryšio, o pačius piliakalnius rasite ypač lengvai.


Kviečiame ne tik aplankyti piliakalnių TOP 30, bet ir balsuojant internetu išrinkti gražiausią Lietuvos piliakalnį. Gražiausio piliakalnio Lietuvos saugomose teritorijose rinkimai vyks iki šių metų gegužės 31 dienos. Savo balsą galite atiduoti už nominuotųjų sąraše esančius piliakalnius arba, jei nerandate to vienintelio ir nepakartojamo - pasiūlyti savo kandidatą. Suskaičiavus balsavimo rezultatus, gražiausias Lietuvos saugomų teritorijų piliakalnis bus paskelbtas š. m. birželio 1 dieną.  


Primename, kad LR Seimas 2017-uosius paskelbė Piliakalnių metais. Pats tinkamiausias būdas paminėti šiuos ypatingus metus – dažniau įtraukti piliakalnius į savo kelionių po Lietuvą maršrutus. Metų pradžioje Kauno marių regioninio parko direkcija visiems metė "Piliakalnių iššūkį", kurio tikslas - aplankyti kuo daugiau piliakalnių per metus, o metų gale pasidalinti savo sukaupta kolekcija nuotraukų pavidalu (tam bus sukurtas renginys "Facebook" paskyroje).


Nors Lietuvoje turime daugiau kaip 900 piliakalnių, tačiau tik nedidelė dalis jų yra pritaikyti lankymui. Daugiausia sutvarkytų piliakalnių yra saugomose teritorijose.


Naudingos nuorodos:             

- Piliakalnių TOP 30 pristatanti interneto svetainė: https://www.pamatykLietuvoje.lt/stories/piliakalniai

- Duomenų atsisiuntimas į išmaniųjų telefonų navigacijos įrenginius: http://bit.ly/piliakalniaiKML

- Gražiausio piliakalnio rinkimų balsavimo anketa: http://bit.ly/piliakalnio_rinkimai


Atgal

 

Kauno marių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga. Cituojant būtina nurodyti šaltinį. Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., LT-53106 Kauno raj., tel. (8-37) 383 071, faks. (8-37) 383 070, el. paštas info@kaunomarios.lt, kodas 193371328. Duomenys apie Kauno marių regioninio parko direkciją yra kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.