Naujienos


 
2017.02.02
Neformalaus švietimo programa "Jaunieji gamtos reindžeriai" laukia naujokų (liko 1 vieta)Kviečiame registruotis į Neformalaus švietimo programą "Jaunieji gamtos reindžeriai". Susidomėjusius pretendentus, kurie norėtų lankyti Jaunųjų gamtos reindžerių būrelį, prašome iki vasario 16 d. (kuo anksčiau, tuo geriau ) užpildyti sutarties formą ir pateikti direkcijai (Miškininkų g. 2, Vaišvydava).
Programa skirta 9-15 metų vietos jaunimui, besidominčiam gamta, etnine kultūra ir norinčiam pagilinti žinias apie savo krašto išskirtinumą, ugdyti pilietiškumą ir ekologinį suvokimą, kūrybiškai veikti.

Grupės dydis: 15 vaikų. Šiuo metu grupėje turime tik 1 laisvą vietą.
Užsiėmimų trukmė: balandis - gegužė. Birželio 5-6d. numatyta dienos trukmės stovykla su nakvyne Gamtos mokykloje.

Ką veiksime? Jaunieji gamtos reindžeriai prasmingai leidžia laiką laukinėje parko gamtoje, per visus savo pojūčius mokosi ją pažinti ir suprasti, naudotis jos gėrybėmis, puoselėti ir tausoti, susipažįsta su kultūriniu paveldu ir jo specifika, gilinasi į krašto istoriją ir etnokultūrą. Jaunieji reindžeriai drąsiai priima iššūkius ir mokosi įveikti kliūtis, išlikti gamtoje bei veikti komandoje. Taip pat bus galimybė dalyvauti tarpkultūrinėje edukacijoje ir gilinti kalbinius gebėjimus bendraujant su Europos savanorių tarnybos savanoriais. 
Jaunieji gamtos reindžeriai keliauja pėsčiomis ar dviračiais po regioninį parką ir kartu su parko reindžeriais ir savanoriais prisideda prie parko vertybių išsaugojimo: informuoja pako gyventojus ir lankytojus apie atsakingą elgesį gamtoje, tvarko stovyklavietes, gamtos ir kultūros vertybes, inicijuoja kūrybiškas gamtosaugines akcijas ir patys bando suorganizuoti aplinkosauginį renginį. 
Teorinės gamtinės, geografinės, etnologinės, kraštotyros žinios bus perteikiamos tradicinėmis ir šiuolaikiškomis raiškos priemonėmis, per žaidimus, praktinius užsiėmimus ir patyrimines užduotis. 

Specialūs reikalavimai dalyviams: Daugelis veiklų vyks natūralioje gamtinėje aplinkoje, todėl būtina tinkama apranga ir apsauginės priemonės (nuo uodų, erkių, saulės ir kt.)

Ką vertėtų apsvarstyti prieš pasirašant sutartį: ar bus patogu atvykti į mūsų centrą Vaišvydavoje. Daugelis veiklų geru oru (ir nebūtinai geru :) ) vyks gamtoje, todėl reikės fizinio aktyvumo. Gali būti planuojamos stovyklos su nakvyne (Gamtos mokykloje arba palapinėse). Kartą per mėnesį (iš viso 2 kartus) veiklos visai dienai bus organizuojamos šeštadieniais. Lankomumas yra žymimas, todėl svarbu, kad be pateisinamos priežasties užsiėmimai nebūtų praleidžiami.Programa finansuojama tikslinėmis NVŠ krepšelio lėšomis.

Daugiau informacijos tel. 8~37 38 30 71
el.paštu ramune.mikitiejeva@gmail.com


Atgal

 

Kauno marių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga. Cituojant būtina nurodyti šaltinį. Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., LT-53106 Kauno raj., tel. (8-37) 383 071, faks. (8-37) 383 070, el. paštas info@kaunomarios.lt, kodas 193371328. Duomenys apie Kauno marių regioninio parko direkciją yra kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.