Savanorystė


 
Kauno marių regioniniame parke pagal tarptautinės ir vietinės savanorystės programas nuo 2014 m. dirba EST (Europos savanorių tarnybos) savanoriai iš užsienio ir Lietuvos. Kauno marių regioninio parko direkcija turi Europos savanorių tarnybos akreditaciją, kurios dėka gali priimti savanorius iš užsienio. Šiuo metu pas mus dirba savanoris iš Lietuvos pagal projektą „Atrask save” veikla: JAUNIMO SAVANORIŠKA TARNYBA. Savanoris padeda įvairiuose darbuose regioniniame parke, dirba kartu su savanoriais iš užsienio. Savanorio darbai: pagalba remontuojant lentinius takus, aplinkos priežiūra (šiukšlių rinkimas, krūmų genėjimas), pagalba edukacinių programų, vaikų stovyklų organizavime, aplinkos stebėjimuose, teritorijos apžiūroje, gamtos ir įvairių renginių fotografavime. Didžiąją laiko dalį savanoriai praleidžia lauke todėl nuobodžiauti jiems tenka nedažnai. Išskyrus dienas kai lyja lietus ir laukia darbas prie kompiuterio.

Daugiau informacijos apie savanorystę Lietuvoje galima rasti paspaudus šią nuorodą: http://www.patria.lt/lt/centrai/savanoriu-centras/#jaunimo-savanoriska-tarnyba

Turime 2 savanorius iš užsienio pagal Europos savanorių tarnybos (EST) „Erasmus +“ programą. Tai savanorė iš Italijos ir savanoris iš Ispanijos. Jie atvyko į regioninį parką padėti prižiūrėti aplinką, vesti ekskursijas, edukacines programas, renginius, pagelbėti vykdyti monitoringus, rinkti vaistažoles. Taip pat jie mokosi iš parko specialistų gamtos paslapčių, įgyvendina savo sugalvotą projektą, įgauna darbinės patirties, išbando save pakeitę gyvenamąją aplinką, susiranda naujų pažinčių ir patiria daug nuotykių.

EST savanoriais gali tapti ir Lietuvos savanoriai, kurie kreipiasi į jaunimo organizacijas Lietuvoje, o jos padeda susirasti projektą. Daugiau informacijos kaip tapti EST savanoriu paspaudus nuorodą: http://www.erasmus-plius.lt/puslapis/kaip-tapti-est-savanoriu-156

2017 m. savanoriai
tomas.jpgIbai2_1.JPGIbai_Chiara.jpg

2016 m. savanoriai

sav.2.pngsaved.pngsav.2016.png


 

Kauno marių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga. Cituojant būtina nurodyti šaltinį. Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., LT-53106 Kauno raj., tel. (8-37) 383 071, faks. (8-37) 383 070, el. paštas info@kaunomarios.lt, kodas 193371328. Duomenys apie Kauno marių regioninio parko direkciją yra kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.