Gyventojams ir sodininkams


 
Siūlome 4 alternatyvas, kaip tvarkyti buitines atliekas vienbučiuose namuose ir sodų bendrijose. Alternatyvos pateikiamos prioriteto tvarka pagal žemiau pateiktą piramidę:

piramide2.jpg

1. Venkite atliekų arba mažinkite jų kiekį. Nepirkite produktų nuo kurių gali likti nepanaudojamos atliekos. Nepirkite produktų su pakuotėmis ir taromis kurių negalite grąžinti už užstatą. Pirkite sveriamus produktus atsinešdami savo tara ar kitą daugkartinę pakuotę (maišelį). Pirkdami produktus įpakavime ar taroje Jūs taip pat sumokate ir už pakuotę kuri dažniausiai keliauja į šiukšlių dėžę. Šiuo būdu galite sutaupyti. Organines lengvai suyrančias medžiagas kompostuokite, taip gausite vertingą trąšą sodo, daržo bei gėlynų augalams. Medžių šakas panaudokite kurui.
Privalumas: Jūs neturite atliekų, nereikia mokėti mokesčių už jų išvežimą, taigi taupote pinigus ir tausojate aplinką.

2. Naudokite atliekas daug kartų. Panaudotas taras arba pakuotes jei įmanoma naudokite daug kartų. Pavyzdžiui pirkinių krepšius galite panaudoti kelis kartus arba tiesiog nusipirkti/pasisiūti daugkartinį krepšį, stiklainiai ir stikliniai buteliai gali būti panaudojami sulčių bei kitų miško, sodo ir daržo gėrybių konservavimui, skardinės dėžutės gali būti panaudotos smulkių birių daiktų laikymui ir kt.
Privalumas: Jūs neturite atliekų, nereikia mokėti mokesčių už jų išvežimą, taigi taupote pinigus ir tausojate aplinką.

3. Rūšiuokite atliekas. Atskirkite plastmasę, stiklą, popierių, metalą bei pavojingas atliekas. Organines atliekas kompostuokite. Išmeskite surūšiuotas atliekas tam skirtuose konteineriuose arba pristatykite į tam skirtas atliekų tvarkymo aikšteles.
Privalumas: Už rūšiuotų atliekų išvežimą nereikia mokėti, taigi taupote pinigus.

4. Blogiausiu atveju meskite atliekas į bendrą konteinerį.
Privalumų nėra: Mokate už išvežimą ir nerūšiuotų atliekų tūrį. Neišvengsite nemalonaus kvapo, graužikų bei musių. Teršite aplinką.
 

Kauno marių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga. Cituojant būtina nurodyti šaltinį. Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., LT-53106 Kauno raj., tel. (8-37) 383 071, faks. (8-37) 383 070, el. paštas info@kaunomarios.lt, kodas 193371328. Duomenys apie Kauno marių regioninio parko direkciją yra kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.