Gamtos mokykla/Edukacija


 

Ekologinis švietimas – viena iš mūsų prioritetinių veiklos krypčių. Siekiame, kad auganti karta nenutoltų nuo gamtos, suprastų ir išmoktų vertinti ją bei joje vykstančius reiškinius, domėtųsi savo aplinka ir kultūra. Ir gamtoje galima mokytis. Galime įrodyti, jog tai daryti smagu, pakviesdami į vieną iš mūsų siūlomų edukacinių programų ar žygių. Užsiėmimuose gali dalyvauti ir maži, ir dideli, užduotis priderinsime prie galimybių ir poreikių ar net kartu sukursime ir įgyvendinsime naują projektą. Gamta – puikus mokymosi ir kūrybos laukas, erdvė augti ir tobulėti. 

Organizuojame teminius edukacinius užsiėmimus, žygius pažintiniais takais, mūsų pasiūlytu ar Jūsų pačių norimu maršrutu.

KAUNO MARIŲ REGIONINIO PARKO DIREKCIJOS TEIKIAMŲ MOKAMŲ PASLAUGŲ ĮKAINIŲ SĄRAŠAS

Eil.

Nr.

Paslaugų pavadinimas

Paslaugos įkainis, eurais (Eur)

1.

Lankytojų centro ekspozicijos ,,Nemuno virsmas mariomis” pristatymas:

· lietuvių kalba 1 asmeniui 1 valanda

· užsienio kalba 1 asmeniui 1 valanda

1,00

2,00

2.

Ekskursijos ar žygio vadovo (gido) paslaugos:

· lietuvių kalba 1 asmeniui 1 valanda

· užsienio kalba (rusų, anglų) 1 asmeniui 1 valanda

2,00

3,00

3.

Edukacinės paslaugos- teminių mokomųjų programų organizavimas:

asmenų grupei iki 20 žmonių 1 valanda*

10,00 - 30,00

4.

Suvenyrų su ST simbolika ir informacinių leidinių platinimas:

knygelė ,,Tavo mano mūsų”

atvirukas su pašto ženklu

knyga ,,Sugrįžimas į nuskendusį slėnį”

magnetukai 

ženkliukas 

puodelis2,00

0,50

9,00

0,50

1,00

5,00

5.

Renginių organizavimas grupei 1 valanda**

20,00

6.

Pažintinių kelionių organizavimas:

· suteikiant laikiną apgyvendinimą (be patalynės) 1 asmeniui para

6,00

7.

Vaikų ekologinio švietimo mokomųjų ir pažintinių stovyklų organizavimas 1 asmeniui 1 diena

18,00-25,00

8.
Lankytojo bilietas:
  • vienkartinis valstybinio parko lankytojo bilietas (galiojantis 5 dienas)
  • vieno mėnesio valstybinio parko lankytojų bilietas (galiojantis 30 dienų)
  • vieno mėnesio visų valstybinių parkų lankytojo bilietas (galiojantis 30 dienų)
  • vienerių metų visų valstybinių parkų lankytojo bilietas (galiojantis 12 mėnesių)
  • vienerių metų visų valstybinių parkų šeimos lankytojo bilietas (galiojantis 12 mėnesių)


1,00

5,00

10,00

20,00

25,00


*kaina priklauso nuo konkrečios edukacinės programos. (Edukacinių programų sąrašas pridedamas).

** kaina priklauso nuo renginio programos turinio ir dalyvių skaičiaus.

Pastabos.

1. Už suteiktas mokamas paslaugas direkcija taiko nuolaidas - neįgaliems asmenims taikoma 50 % nuolaida.

2. Esant didesnei nei 20 asmenų grupei už kiekvieną papildomą dalyvį mokestis 1 Euras.


Orientacinės edukacinių programų temos:

Tema

Max dalyvių skaičius

Kaina visos programos EUR

Kaina 1 val./asmeniui

EUR

„Atradimai pelkėje“ ***

Edukacinė išvyka į Dubravos rezervatinę apyrubę, pažintis su pelkių ekosistema, pelkiniais augalais, rezervatiniu mišku. Trukmė ~ 1-1,5 val. (jei pradedama eiti nuo tako). Galimybė nuo direkcijos iki pelkės keliauti pėsčiomis (atstumas į vieną pusę ~3 km) – tuomet užtruktų apie 3 val. Tema galima visais metų laikais, tačiau smagiausia būna pavasarį ir ankstyvą rudenį.

20

20


Paslaptys tvenkinyje“ ***

Pažintis su vandens telkinio ekosistema Girionių parke. Trukmė ~ 1 val. (einant nuo direkcijos pėsčiomis per Dubravos arboretumą ~2 val.). Metų laikas – pavasaris.

20

20


„Kauno marių krantų geologija ir istorija“ ***

Pažintinis pasivaikščiojimas Pakalniškių taku, aplankant piliakalnį, tufų buveinę, pakrantę, sufozinius cirkus, atodangas, Vaišvydavos blindažą. Metų laikas – pavasaris, vasara, ankstyvas ruduo. Trukmė ~ 2 valandos (pasirinktinai nuo Girionių kolegijos arba Vaišvydavos piliakalnio). Organizuojant žygį nuo direkcijos ~ 3 val.

20

20


„Žemės gelmių paslaptys“ ***

Išvyka Žiegždrių geologiniu taku, pažintis su varvomis, Žiegždrių atodanga bei Kalniškių konglomeratu, edukacinių galvosūkių take atlikimas. Metų laikas – pavasaris, vasara, ankstyvas ruduo. Trukmė ~ 2 val.

20

20


„Augalai imigrantai ir čiabuviai“ ***

Pažintis su introdukuotais (svetimšaliais) ir vietiniais augalais Dubravos arboretume (šalia direkcijos). Pasivaikščiojimas po arboretumą stebint įvairių augalų rūšis, įsidėmint jų pavadinimus ir ypatybes. Metų laikas – pavasaris, vasara, ruduo. Trukmė ~1 val. (jei pasirenkamas didysis ratas – ilgiau).

20

20


„Stebuklingo augalo paieškos“ *

Edukacinė programa, kuri apima pažintį su Kauno marių regioniniame parke gyvenančiais ypatingu gyvūnu – didžiąja miegapele ir konkrečiu (priklausomai nuo sezono – pavasaris ar ruduo) vaistiniu augalu. Dalis programos vyksta lauke, žygiuojama mišku ir pieva, susipažįstama su pakeliui aptinkamais augalais, gyvūnais, vaikai įtraukiami į nuotykį gamtoje. Pasirengimas: būti pasiruošus tinkamą aprangą (auliniai batai ir pan.) keliauti mišku, drėgna pieva. Metų laikas – pavasaris ir ruduo. Programos trukmė ~ 2 val.

20

20


„Ar iš balos tas gražumas“ ***

Edukacinė programa apie paukščius, gyvenančius šalia mūsų (pristatomi ir aptariami būdingesni ir išskirtiniai regioninio parko sparnuočiai, varniniai paukščiai, geniai). Programą sudaro žaisminga pažintis Lankytojų centre su paukščių pasauliu bei galimybė vykti stebėti paukščių prie Kauno marių. Specialus pasirengimas reikalingas, jei planuosite vykti stebėti paukščių į gamtą (tinkama apranga). Trukmė be išvykos į gamtą ~ 1-1,5 val.

20

10 (be stebėjimo gamtoje)

20 (su stebėjimu gamtoje)


„Bioįvairovės gelbėjimo operacija“ *

Edukacinė programa, supažindinanti su sudėtingai skambančiu, bet labai paprastą reikšmę turinčiu terminu „bioįvairovė“. Programą sudaro video siužetas su užduotimi. Veikla vyksta patalpose. Specialus pasirengimas nebūtinas. Trukmė 1 val.

20

10


Žygis „Gamtos riteriai“ *

Edukacinis žygis prie Žaisos upelio. Keliaujama nuo Girionių poilsiavietės (galima ir nuo Lankytojų centro), per mišką ir grįžtama pakrante. Pakeliui susipažįstama su miško augalija, atokvėpio vietose žaidžiami žaidimai, diskutuojama apie aplinkos taršą, prie Žaisos upelio duodama gamtos riterių priesaika, susipažįstama su vietos mitologija ir istorija. Esant poreikiui, galime suorganizuoti laužą. Programa tinkama norintiems ilgiau pabūti gamtoje. Maršruto ilgis pirmyn ir atgal ~ 3 km. Trukmė ~ 2-4 val. (priklausomai nuo grupės pajėgumo ir poreikių bei programos).

20


1 eur asmeniui;

nuo antros valandos – 0,50 eur.

„Sparnuotos peštynės“ **

Interaktyvi pažintinė komandinė viktorina (protų mūšis) apie Lietuvos paukščius. Programa derinama su Lankytojų centro ekspozicija (trumpa įžanga ekspozicijoje), tačiau galima suorganizuoti ir dalyvių patalpose. Trukmė 1-2 val. Rekomenduojama nuo 5 klasės. Tinka ir suaugusiems.

neribojama

15


„Ką žinai apie Kauno marių regioninį parką“ **

Interaktyvi pažintinė komandinė viktorina (protų mūšis) apie Lietuvos saugomas teritorijas ir Kauno marių regioninį parką. Rekomenduojama nuo 5 klasės. Tinka ir suaugusiems. Žaidimas paremtas Lankytojų centro ekspozicija, t. y. dalyviai atsakymų ieško aktyviai naršydami po ekspozicijų salę. Trukmė ~ 1-2 val.

neribojama

15


„Etno mūšis“ **

Komandinis žaidimas, kuris gali tapti puikiu "cementu", suklijuojančiu Jūsų kolektyvą, paįvairinti draugų gimtadienį, artimųjų susitikimą ar tiesiog pagelbėti įtvirtinti mokykloje įgytas etnografijos žinias. Galbūt paaiškės, kad etnografija Jums nėra tokia tolima, kaip dinozaurų egzistavimo era ir ne tokia nuobodi, kaip atrodė. Žaidimo metu teks pasinaudoti ne tik loginiu mąstymu, bet ir mikliu liežuviu, greita reakcija, prisiminti piešimo įgūdžius, šokio judesiukus, pravers geografijos žinios ir tarmių išmanymas. Šis žaidimas parodys, kiek Jumyse yra aukštaičio, žemaičio, suvalkiečio ar dzūko. Jį gali žaisti tiek jau turintys etnografinių žinių bagažą (t.y. pasidomėję Lietuvos etnografinių regionų ypatumais), tiek visiškai nuo jos nutolę: bet kuriuo atveju, svarbiausia, rezultatas - smagiai praleistas laikas. O jei dar sužinosite kažką seno ir naujo - tai tik pliusas. Rekomenduojame žaidimą vyresnių klasių moksleiviams ir suaugusiems.

Trukmė ~ 1-2 val.

neribojama

20


„Naudingi augalai“ ***

Pažintis su vaistiniais ir maistiniais augalais, jų panaudos galimybėmis įvairiose gyvenimo srityse. Galimybė paragauti laukinio maisto. Keliaujama Kauno marių šlaitais ir pakrantėmis (kiekvieną kartą parenkamas atitinkamas maršrutas pagal sezoną). Programa galima visais metų laikais. Būtina tinkama apranga, atsižvelgiant į oro sąlygas. Trukmė ~4 val.

20

100


Pamoka „Į svečius pas barsukus“ ***

Pamoka, nukelianti į paslaptingą barsukų pasaulį. Teorinė dalis vyksta patalpose. Trukmė ~1 val. Yra galimybė pėsčiomis keliauti į barsukų kalvą (~2 km), tada užtruksime ~2,5 val.

20

10 (tik paskaita)

20 (su keliavimu į barsukų kalvą)


Pamoka „Laimingas ežiukas“ ***

Teorinė dalis vyksta patalpose. Susipažinimas su ežiais, jų gyvenimo būdu. Praktinė dalis – ežiuko „namelio“ statybos gamtoje. Trukmė ~2 val.

20

20


RENGIAMAS „Gyvasis rūsys“***

Edukacinis nuotykis, kurio metu dalyviai susipažįsta su urvų ir požemių gyventojais, jų žiemojimo ypatybėmis. Užduotis – rasti ir išspręsti visas užduotis ir ištrūkti iš rūsio. Dalyvių skaičius – daugiausia 8 (optimalus skaičius – 5). Trukmė ~1 val. (priklauso nuo grupės iniciatyvumo ir užduočių įveikimo tempo)

8

20


„Lapų šventė“. Renginys vaikams. Smagus orientacinio pobūdžio renginys ieškant rudens spalvų, orientuojantis aplinkoje ir žemėlapyje, įvykdant užduotis. Linksmos estafetės, laužas, lapų boba ir lapų mūšis – tai, kas garantuoja teigiamas emocijas ir gerą nuotaiką. Metas – ruduo (spalio vidurys-lapkričio pradžia). Trukmė ~3 val.

iki 50 dalyvių

40-60

(kaina priklauso nuo renginio programos turinio, laiko, dalyvių skaičiaus)


*Tinka darželinukams ir pradinukams

**Tinka nuo 5 klasės ir vyresniems

***Tinka bet kurio amžiaus grupei

Pastabos

Dalyvių skaičius. Maksimalus grupės dydis – 20 dalyvių. Esant didesnei nei 20 asmenų grupei už kiekvieną papildomą dalyvį taikomas mokestis  1 euras.

Temų papildymas. Edukacines programas galima derinti su Lankytojų centro ekspozicijos pristatymu, tuomet programų trukmės laikas pailgėja ~1 val. Ekspozicijos pristatymo kaina – 1 euras asmeniui.

Visų veiklų trukmė yra orientacinė, gali kisti nuo veiklos apimties ir grupės galimybių.

Nuolaidos. Už suteiktas mokamas paslaugas taikoma 50 % nuolaida neįgaliems asmenims.

Programas būtina užsisakyti ir suderinti iš anksto.

Daugiau informacijos tel. 8~37 38 30 71 

Kauno marių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga. Cituojant būtina nurodyti šaltinį. Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., LT-53106 Kauno raj., tel. (8-37) 383 071, faks. (8-37) 383 070, el. paštas info@kaunomarios.lt, kodas 193371328. Duomenys apie Kauno marių regioninio parko direkciją yra kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.