Naujienos


 
2017.08.16
Robinzonų sala ieško savanorių

Visada žavėjotės Danielio Defo personažu Robinzonu Kruzu ir pavargę nuo rutinos pasvajodavote, kad būtų smagu bent trumpam atsidurti jo kailyje? Jeigu tokį norą sugalvojote stebėdami perseidų lietų – mes nesunkiai jį išpildysime. Nori išbandyti save? Pabėgti trumpam nuo civilizacijos? Turi laisvo laiko, kurį gali padovanoti Lietuvai? Ieškai prasmingos veiklos? Tuomet užpildyk dalyvio anketą ir tapk vienu iš robinzonų, kurie šįmet 3 dienoms ir 2 naktims apsigyvens Paukščių saloje. Šioje negyvenamoje saloje robinzonai turės ypatingą misiją – pasistengti, kad joje atsirastų tinkamos sąlygos gyventi. Žinoma, ne žmonėms, bet paukščiams.

Kauno marių regioninio parko Arlaviškių ornitologinis draustinis, apimantis Paukščių salas, yra tikras rojus paukščiams. Šio draustinio paskirtis – išsaugoti Lietuvos raudonojoje knygoje įrašytų rūšių paukščius: didžiuosius baublius, plovines ir ilgasnapes višteles, švygždas ir kitų saugotinų rūšių paukščius (didžiąsias ir mažąsias krakšles, nendrinukes, laukius, kragus, nendrines linges ir įvairių rūšių antis). Užtvenkus Nemuną, Paukščių salos ilgą laiką buvo apaugusios tik žoline augmenija, todėl čia veisėsi daug įvairių vandens paukščių rūšių, tarp jų ir į Lietuvos raudonąją knygą įrašytos mažosios žuvėdros, pilkosios ir šaukštasnapės antys, įvairūs tilvikai, buvo įsikūrusi didžiulė rudagalvių kirų kolonija. Nuo 2007 salos pradėtos šienauti, iškirsti medžiai ir krūmai, praktikuota ganiava, organizuotos salapjūtės, taip sukuriant sąlygas retiems, ypač tilvikiniams, paukščiams veistis.

Kelerių metų pastangos sukurti tinkamą buveinę, neiškirtus atžalų, krūmų ir kitos augmenijos, išeitų perniek. Todėl direkcija kasmet ieško būdų kaip įgyvendinti gamtotvarkos priemones. Šįmet į pagalbą bandysime pasitelkti savanorius ir pamėginsime saloje įkurti robinzonų stovyklą. Darbai ir nuotykiai neišsišakoja į atskirus kelius. Jie puikiai dera tarpusavyje. Robinzonų saloje lauks ne tik salapjūtės darbai, bet ir tikros robinzoniškos pramogos. Tad kviečiame prisijungti prie gamtotvarkos darbų įgyvendinimo vienoje iš gražiausių ir paslaptingiausių Kauno marių regioninio parko vietų, kuri paprastai pasiekiama tik plunksnuotiems dvikojams – Paukščių salos laukia rankoves pasiraitojusių robinzonų. Įvertink savo galimybes ir mesk sau iššūkį!

Kokia nauda tau?

  • Turėsi progą apsilankyti ten, kur retas mirtingasis gali įkelti koją ir pasigrožėti unikaliu Kauno marių kraštovaizdžiu.
  • Darbas žmogų puošia, o fizinis, ir dar gryname ore, – stiprina  emocinę būseną ir raumenis, tad galėsi drąsiai sustabdyti sporto klubo abonementą,  jei ne savaitei, tai bent 3 dienoms.
  • Išbandysi save ir pabėgsi (išplauksi) nuo kasdienybės, susipažinsi su naujais žmonėmis ir atsidursi ne tik negyvenamoje, bet ir multikultūrinėje aplinkoje.
  • Tarptautinė komanda, užsispyrusi lietuviška gamta, negyvenama sala – tai patirtis, apie kurią galėsi pasakoti savo anūkams.
  • padovanosi Lietuvai gerą darbą - prisidėsi prie naudingos veiklos sukuriant tinkamą buveinę retoms paukščių rūšims išsaugoti (paprastai tariant - milijonas karmos taškų!).

Reikalavimai:

Jei tau 18 ir daugiau metų, moki susikalbėti anglų ar bet kokia kita paukščių kalba ir gali be WiFi išgyventi 3 dienas ir 2 naktis – junkis prie robinzonų!

Data: rugpjūčio 28-30 d.

Viskas, ko gali prireikti: palapinė (nereikia, jei norite tikros egzotikos ir ekstremalumo - miegoti tiesiog po žvaigždėmis), miegmaišis ir daiktai, kurie Jūsų manymu bus reikalingi saloje.

Maistu ir gėrimais pasirūpinsime mes.

Dalyvio anketą rasi čia.

Informuosime tik atrinktus kandidatus. Atrinktiems dalyviams bus pranešta iki rugpjūčio 23 d. 17 val.


Atgal

 

Kauno marių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga. Cituojant būtina nurodyti šaltinį. Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., LT-53106 Kauno raj., tel. (8-37) 383 071, faks. (8-37) 383 070, el. paštas info@kaunomarios.lt, kodas 193371328. Duomenys apie Kauno marių regioninio parko direkciją yra kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.